37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

شبکه‌سازی حلقه مفقوده مشاغل خانگی است/نقش مشاغل خانگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نقش مهم مشاغل خانگی در اقتصاد شهری، از عدم وجود شبکه‌سازی به‌عنوان حلقه مفقوده کسب‌وکارهای مردمی یاد کرد.

به گزارش شهرنیوز، نرجس نیازمند در حاشیه همایش نقش رسانه‌ها در رونق کسب‌وکارهای مردمی اظهار داشت: بانوان کارآفرین در مشاغل خانگی قم آشنایی چندانی با بازارهای اینترنتی و کسب‌وکارهای مجازی جهت عرضه محصولات خود ندارند و به همین علت بازدهی این تولیدات کمتر از ظرفیت واقعی آن‌ها است.
وی با تأکید بر تحولات دنیای معاصر با رشد روزافزون تکنولوژی و تغییر شیوه‌های رایج برخی فعالیت‌های اقتصادی، ادامه داد: برای اینکه کسب‌وکار کارآفرینان مشاغل خانگی از رونق موردنظر نیفتد، لازم است تا با حمایت دستگاه‌های متولی بازارچه‌های مجازی و فیزیکی عرضه تولیدات این افراد فراهم شود.
وی با اشاره به تشکیل کمیته بانوان و خانواده در شورای اسلامی شهر قم، یادآور شد: تأمین معیشت پایدار زنان سرپرست خانوار یکی از دغدغه‌های همیشگی مجموعه مدیریت شهری است و این کمیته می‌تواند در تسهیل فضای کسب‌وکار زنان کارآفرین شهری اقدامات مطلوبی انجام دهد.
عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: آموزش مهارت و کمک به اشتغال کارآفرینان مشاغل خانگی از طریق ایجاد بازارچه‌های عرضه محصولات از راهکارهایی است که می‌تواند به درآمد پایدار این افراد در شرایط سخت اقتصادی کمک کند.
وی شبکه‌سازی را حلقه مفقوده مشاغل خانگی دانست و تصریح کرد: با شبکه‌سازی در مشاغل خانگی ضمن مشخص شدن مسیر آینده این فعالیت‌ها در آینده، پایداری و ماندگاری این مشاغل نیز تثبیت می‌شود.
نیازمند با تأکید بر ضرورت ساماندهی فعالیت‌های جزیره‌ای در مشاغل خانگی کارآفرینان شهری، گفت: مشاغل خانگی به خاطر نوع فعالیتی که دارد با تسهیلات اندکی به مرحله درآمدزایی می‌رسد. در حد توان شهر قم می‌بایست سهم مشاغل خانگی در اقتصاد شهری توسعه یابد.****ش