31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت ۱۳ آبان

شهردار قم با صدور پیامی فرارسیدن ۱۳ آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز را گرامی‌ داشت.

به گزارش شهرنیوز، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۳ آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز را گرامی‌داشت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

تأکید بر برپایی عدل و بسط عدالت در سیره‌‎ی زندگی ائمه معصومین علیهم السلام که برگرفته از آموزه‌های الهی است، مؤکد آن است که هیچ‌کس نباید به‌واسطه اموری دنیوی همچون نژاد، موقعیت و یا ثروت، جایگاه خود را در مقام برتر و بالاتر از دیگر خلق خدا بداند و به این سبب تکبر ورزد و ظلم را پیشه نماید، چراکه همان‌گونه که حضرت باری‌تعالی در کلام خود جایگاه ابدی مستکبران را جز جهنم نمی‌داند و در آیه ۷۲ سوره زمر می‌فرماید «از درهای جهنم وارد شوید جاودانه در آن بمانید، چه بد جایگاهی است جایگاه متکبران!» در این دنیا نیز منزل و مأوای آنان جز در آتش جهنم نخواهد بود.
در تاریخ کشور عزیزمان، مردم این مرز و بوم سابقه‌ای طولانی در مبارزه با آنان داشته‌اند که از زیادت کبر، ظلم را بر مردم این سرزمین روا داشته‌اند و در عصر معاصر نیز که به پرچم‌داری بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، عَلَم مبارزه با استکبار در فراسوی مرزهای ایران اسلامی برداشته شد و این ملت از پیر و جوان و زن و مرد گرفته تا محصل و دانشجو و طلبه به میدان آمدند تا آن بساط را برچینند و ایرانی بسازند عاری از سایه شوم استکبار و ظلم.
۱۳ آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، سالروز دلاوری‌هایی است که از سال ۱۳۴۱ و با اسارت امام خمینی (ره) و تبعید ایشان آغاز و با شهامت و رشادت ملت ایران در مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی ادامه یافت و در ادامه با شهادت دانش‌آموزان در سال ۱۳۵۷ و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸، حماسه ماندگار در تاریخ پرصلابت ایران اسلامی به ثبت رسید.
پیام این روز که همان ایستادگی در برابر ظلم و جور و استکبار است، زنگ خطری خواهد بود برای آنان که همچنان شیطان را پیشوای خود می‌دانند و ظلم و ستم را راهی برای موفقیت و برتری.
ضمن گرامیداشت این روز تاریخی، از درگاه حضرت حق می‌خواهم تا ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که پرچم‌دار و جلودار مبارزه با استکبار جهانی و یاور و یاری‌رسان ملت‌های مظلوم دنیاست، در سایه ولایت ولی‌عصر و الزمان ارواحنا له الفداه و زعامت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، همچون گذشته موفق و منصور نگاه دارد.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم