29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

لزوم معرف شخصیت‌های علمی و فرهنگی قم همزمان با “روز قم”

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم گفت: روز قم فرصتی است برای معرفی شخصیت‌های علمی فرهنگی و همچنین شهدای قم به جوانان تا بتوانیم شاهد ارتقا فرهنگ شهروندی در جامعه بوده و جوانانی فرهیخته تربیت کنیم.

حامد حجتی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت گرامیداشت سالروز ورود پر خیروبرکت حضرت معصومه(س) به شهر مقدس قم و گرامیداشت “روز قم” اظهار داشت: باید از جهات مختلف به حضور حضرت معصومه(س) این بانوی مکرمه در شهر قم پرداخته شود.
وی نام شهر قم را متبرک به نام حضرت معصومه (س) دانست و افزود: باید در شهر قم فضاهای مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی تربیتی بانوان و جوانان ایجادشده تا بتوانیم کرامات و خصوصیات اخلاقی وی را به‌عنوان الگویی شاخص آموزش دهیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، ایجاد انگیزه برای جوانان در شرکت در برنامه‌های فرهنگی را دغدغه‌ای مهم دانست و ابراز کرد: امیدواریم برنامه‌هایی مانند نواخته شدن زنگ روز قم در مدرسه استثنایی ابابصیر بتواند اتفاقات خوب و شادی‌آفرینی را برای بچه‌های باهوش و توانمند این مدرسه ایجاد کند.
وی به لزوم معرفی شخصیت‌های برجسته علمی فرهنگی شهر قم نیز اشاره کرد و گفت: روز قم فرصتی است برای معرفی شخصیت‌های علمی فرهنگی و همچنین شهدای قم به جوانان تا بتوانیم شاهد ارتقا فرهنگ شهروندی در جامعه بوده و جوانانی فرهیخته تربیت کنیم.***/ن