30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

افزایش ۱۹ درصدی بودجه شهرداری قم در سال ۱۴۰۰/ارسال اصلاحیه بودجه به شورای اسلامی شهر

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم گفت: اصلاحیه بودجه سال 1400 شهرداری قم با رقمی بالغ‌بر سه هزار و 652 میلیارد تومان به شورای اسلامی شهر جهت تصویب ارسال شد.

مجید محمدرضاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به ارسال اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری قم به شورای اسلامی شهر اظهار داشت: اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری قم با رقمی بالغ‌بر سه هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان به شورای اسلامی شهر جهت تصویب ارسال شد.
وی با بیان اینکه در اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰، بودجه شهرداری قم به میزان ۱۹ درصد افزایش داشته است تصریح کرد: این میزان افزایش، مبلغ بودجه را از سه هزار و ۶۲ میلیارد تومان به سه هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان ارتقا داده است.
به گفته سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم، در این اصلاحیه با توجه به افزایش هزینه‌های جاری اعم از هزینه‌های رفت‌وروب شهری، نگهداری فضای سبز، تخلفات شهری و سایر ردیف‌های هزینه‌ای، بودجه جاری نیز به میزان ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که شامل تملکات و اجرای پروژه‌های عمرانی سطح شهر بوده نیز این بودجه به میزان ۲۳ درصد رشد داشته است که آن را از یکصد هزار و ۹۱۵ میلیارد تومان به دو هزار و ۳۸۱ میلیارد تومان رسانده است.
محمدرضاخانی با بیان اینکه در مجموع از تعداد ۸۵۴ ردیف بودجه تملک دارایی سرمایه‌ای و مالی تعداد ۲۵۴ مورد افزایش اعتبار و تعداد ۱۶۳مورد کاهش اعتبار خواهند داشت، ابراز کرد: در این اصلاحیه توجه به اتمام به‌موقع فعالیت‌های تعریف‌شده در سال ۱۴۰۰ در اولویت است.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم یادآور شد: پیشرفت فیزیکی ۷ ماهه پروژه‌های عمرانی مندرج در سیستم کنترل پروژه شهرداری در حدود ۵۰% محقق گردیده است.*****