28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تمامی مردم ایران و دوستداران حضرت معصومه (س) در سطح جهان، مخاطب ویژه‌برنامه‌های ایام “روز قم”

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: برنامه‌های مختلفی به مناسبت سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم و به‌صورت حضوری و غیرحضوری برای همه مردم قم، ایران و حتی ساکنان دیگر کشورها توسط شهرداری تدارک دیده‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده به مناسبت ایام “روز قم” با حضور در برنامه پلاک ۱۶ سیمای مرکز قم با اشاره به سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به قم اظهار کرد: ۱۲۴۰ سال است که در شهر قم همسایه بانوی نور و کرامت هستیم و از همان زمان، میزبانی از ایشان را تمرین کرده‌ایم.
وی افزود: امسال هم به مناسبت سالروز این اتفاق فرخنده، ویژه‌برنامه‌های مختلفی توسط شهرداری قم تدوین‌شده و در این روزها اجرایی می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به برنامه‌های مدیریت شهری قم به مناسبت روز قم گفت: ۲۷ برنامه تهییجی با محوریت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم و باهدف ایجاد جو شادی عمومی و افزایش نشاط اجتماعی طرح‌ریزی‌شده است، برنامه‌هایی که اقشار مختلف مردم را پوشش می‌دهد و هر طیف و سلیقه‌ای را در برمی‌گیرد.
وی ادامه داد: این برنامه‌ها هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری ویژه ساکنان دیگر شهرها و حتی دیگر کشورها تدوین‌شده‌اند و جدول به‌روز این برنامه‌ها تا ایام رحلت حضرت معصومه (س) از طریق رسانه‌های شهرداری قم به اطلاع علاقه‌مندان رسانده می‌شود.
کلانترزاده با تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قم به جهت حمایت از این برنامه‌ها عنوان کرد: حمایت و حضور چشمگیر مردم در این برنامه‌ها هم موجب دلگرمی مجموعه مدیریت شهری و خادمین شهرداری قم خواهد بود.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم بابیان اینکه برای دومین سال متوالی، جشنواره رسانه‌ای شهر ما ویژه اصحاب رسانه و همه شهروندان از روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ماه فرآیند اجرایی خود را آغاز کرد، گفت: از دیگر برنامه‌های این روز می‌توان به رونمایی از کتاب «فرهنگ شهروندی» با ادبیاتی کودکانه در صحن رسمی شورای شهر اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین شهردار قم در برنامه گفتگوی خبری و به میزبانی صداوسیمای مرکز قم حضور یافته و به‌صورت مستقیم با مردم شهر گفت‌وگو کردند.
کلانترزاده با اشاره به شروع جشنواره‌ها و برنامه‌های ورزشی ویژه گرامیداشت دهه قم از روز یکشنبه عنوان کرد: این جشنواره با حضور بیش از ۳۰ گروه آغازشده و زمینه‌ای برای ایجاد جو شادی و سلامتی عمومی به وجود آورده است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم اضافه کرد: همچنین مرکز فرهنگی و تاریخی گنبد سبز باهمت مجموعه شهرداری قم و سازمان فرهنگی هنری در جوار امامزاده علی بن جعفر (ع) بازگشایی شد و هر شب از ساعت ۱۹، مراسم جشن شادیانه به یمن ایام سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم در این مکان برگزار می‌شود.
وی از برگزاری مسابقات غیرحضوری با محوریت سایت شهرداری قم خبر داد و گفت: سه عنوان مسابقه برای این روزها تدارک دیده‌شده که از آن جمله می‌توان به مسابقه کتاب‌خوانی اشاره کرد.
کلانترزاده بابیان اینکه اجرای سرود و تئاتر خیابانی در ۲۰ نقطه از قم در دستور کار قرارگرفته است خاطرنشان کرد: هدف از تمام این برنامه‌ها، ایجاد جو شادی عمومی و افزایش نشاط اجتماعی شهروندان و زائرین در اقصا نقاط سطح شهر است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم خاطرنشان کرد: هر کس در هر شغل و جایگاهی می‌تواند خادم شهر و حرم حضرت معصومه (س) باشد، اینکه رفتار درست و محبت‌آمیزی با زائران و مسافرانی داشته باشیم که به قم می‌آیند، همین کار کوچک بزرگ‌ترین خدمت به فرهنگ و مکتب اهل‌بیت (ع) و بانوی کرامت خواهد بود.****