36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

لزوم استفاده از ابزار هنر به‌ویژه “هنر نمایش” برای انتقال مفاهیم فرهنگی و اجتماعی

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشي شهرداری قم گفت:‌ استفاده بیشتر از ظرفیت‌ هنرهای نمایشی به‌ویژه تئاتر خیابانی و پرده‌خوانی در سطح مدارس، محله‌ها و مساجد قم در دستور کار این سازمان قرار دارد.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی در نشست خبری بیست‌ودومین جشنواره استانی تئاتر قم که در سالن جلسات شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، به مأموریت‌های سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم در حوزه فرهنگ شهروندی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از رویکردهای این سازمان استفاده از ابزار هنر به‌ویژه هنر نمایش برای انتقال مفاهیم فرهنگی و اجتماعی است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: در سه سال گذشته، بیش از ۱۵۰۰ نمایش خیابانی در سطح شهر و خیابان‌ها و محله‌های قم اجراشده است.

به گفته وی، استفاده بیشتر از ظرفیت‌ هنرهای نمایشی به‌ویژه تئاتر خیابانی و پرده‌خوانی در سطح مدارس، محله‌ها و مساجد قم در دستور کار این سازمان قرار دارد.

مقیمی به حمایت سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم از شش نمایش صحنه‌ای اشاره کرد و گفت: این سازمان همچنین در برگزاری جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» و جشنواره تئاتر خیابانی «افلاکیان» مشارکت داشته است.

وی خاطرنشان کرد: هدف‌گذاری سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم در حوزه نمایش، کمک به شکل‌گیری گروه‌های جدید و جوان با هدف تولید محصولات هنری بوده است و این رویه را با دقت و قدرت بیشتری تداوم خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم همچنین به مشارکت این سازمان در برگزاری بیست‌ودومین جشنواره استانی تئاتر قم اشاره کرد و افزود: علاوه بر ارائه مجموعه‌ای از موضوعات شهروندی را به هنرمندان تئاتر قم، در کمک‌های اعتباری، اطلاع‌رسانی و تبلیغات شهری نیز مشارکت خواهیم کرد و امیدواریم به سهم خود، ادای دین به حوزه نمایش و هنرمندان استان کرده باشیم.

گفتنی است در حاشیه این نشست از پوستر بیست‌ودومین جشنواره استانی تئاتر قم با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری و مدیر انجمن هنرهای نمایشی قم رونمایی شد.***ع