25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

شن‌ریزی و تسطیح سه‌شنبه‌بازار پردیسان

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از اجرای عملیات شن‌ریزی و تسطیح روز بازار پردیسان (سه‌شنبه‌بازار پردیسان) خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم، علیرضا مظفری با اشاره به تسهیل امکانات در روز بازار پردیسان اظهار داشت: ارتقاء وضعیت بهداشتی روزبازارها و حل معضل آب‌گرفتگی و سرازیرشدن روان آب‌ها به محدود روز بازار پردیسان ازجمله اهداف اجرای طرح شن‌ریزی و تسطیح روز بازار مذکور بوده است.

وی قرار گرفتن مواد غذایی در معرض گردوخاک را موجب آلودگی مواد خوراکی در روز بازارها دانست و افزود: عملیات شن‌ریزی با هدف رفع معضلات اساسی اعم از آب‌گرفتگی‌ها، مقابله با گردوخاک، بهداشت محیطی و به‌صورت کلی با هدف ارتقاء وضعیت روزبازارها صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به تدوین دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه روزبازارها گفت: حذف ماهی‌فروشان و پرنده فروشان، ‌عدم فروش مواد فلّه و فاسدشدنی و ‌فاقد استاندارد، عدم فروش بار و محصولات بر روی زمین و … ازجمله موارد پیش‌بینی‌شده در تدوین دستورالعمل‌های اختصاصی روزبازارها است.

مظفری در پایان خاطرنشان کرد: سازمان میادین با همکاری مرکز بهداشت استان نسبت به بازدید دوره‌ای و رعایت موارد ذکرشده نظارت کامل و مستمر را انجام می‌دهد.***