37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

قم جزو ۵ شهر بلندمرتبه کشور/لزوم افزایش تجهیزات لازم برای امداد و نجات در ارتفاع

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اینکه هم‌اکنون قم جزء پنج شهر بلندمرتبه کشور قرار دارد گفت: یکسری تجهیزات امداد و نجات در ارتفاع در سال‌های گذشته برای سازمان آتش‌نشانی تهیه‌شده و نیاز به تقویت داشته که این موضوع در برنامه‌های سازمان قرار دارد.

عباس ذاکریان در حاشیه برگزاری مانور ترکیبی اطفا حریق و امداد و نجات که در بوستان علوی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برگزاری مانور امداد و نجات در ارتفاع در تله سیژ اظهار داشت: این خط تفریحی جدیداً نصب و راه‌اندازی شده است که باید برای موارد احتمالی، عوامل آتش‌نشانی در آمادگی کامل باشند.

وی با بیان اینکه پرسنل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم آموزش‌های لازم را برای برگزاری این‌چنین حوادث و مانورهایی دیده‌اند، ابراز کرد: تنها برای این مانور سه بار تمرین توسط نیروهای زبده و آماده آتش‌نشانی قم انجام‌شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: یکسری تجهیزات امداد و نجات در ارتفاع در سال‌های گذشته برای سازمان آتش‌نشانی تهیه‌شده و نیاز به تقویت داشته که این موضوع در برنامه‌های سازمان قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون قم جزء پنج شهر بلندمرتبه کشور قرار دارد، عنوان کرد: در این شرایط نیاز بوده تدابیر و تجهیزات مناسبی برای امداد و نجات در ارتفاع داشته باشیم که برنامه‌هایی برای افزایش این تجهیزات در دستور کار قرار دارد.

ذاکریان آمادگی پرسنل آتش‌نشانی را موردتوجه قرار داد و افزود: حفظ و تقویت آمادگی بدنی عوامل در برنامه ثابت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرار دارد تا پرسنل در کنار دقت نظر بالا و تجربه از آمادگی بدنی بهتری نیز برخوردار باشند.

وی با موفق خواندن برگزاری این مانور یادآور شد: خوشبختانه این مانور با مشارکت دستگاه‌های مرتبط مانند اورژانس، هلال‌احمر، نیروی انتظامی، مدیریت بحران استان و شهرداری و پدافند غیرعامل استان به‌خوبی برگزار شد.****