33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

شیب تند بلندمرتبه‌سازی در قم/آمادگی عوامل آتش‌نشانی برای حوادث مختلف شهری

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: روند بلندمرتبه‌سازی در شهر قم شیب تندی دارد که باید در این شرایط تجهیزات و همکاران از آمادگی کامل برخوردار باشند.

عباس جعفری در حاشیه برگزاری مانور ترکیبی اطفا حریق و امداد و نجات که در بوستان علوی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برگزاری این مانورها اظهار داشت: همکاران آتش‌نشانی به علت تمرینات مستمر در آمادگی کامل قرار دارند.

وی با بیان اینکه در عملیات‌های واقعی امکان چنین تمریناتی و احداث ایستگاه‌هایی برای نجات حادثه‌دیده‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: برگزاری چنین مانورهایی در طول سال در کنار هم‌افزایی بین دستگاهی، سبب آمادگی عوامل امدادی می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تأکید بر اینکه امروزه شهر قم از شهرهای بلندمرتبه کشور است، افزود: روند بلندمرتبه‌سازی در شهر قم شیب تندی دارد که باید در این شرایط تجهیزات و همکاران از آمادگی کامل برخوردار باشند.

وی با اشاره به لزوم به‌روزرسانی و آمادگی پرسنل و تجهیزات نجات برای حوادث ضروری عنوان کرد: باید عوامل بتوانند در کمترین زمان خود را به محل رسانده و به ارائه خدمات بپردازند.***