27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

مأموریت ویژه شهرداری قم در ترویج فرهنگ شهروندی/لزوم آموزش شهروندان برای کاهش هزینه‌های نگهداری شهر

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به اینکه فرهنگ شهروندی فرهنگ کنار هم زندگی کردن در کالبد به هم تنیده و سخت شهرهای ماست گفت: سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم در کنار مأموریت‌های خود، در ترویج فرهنگ شهروندی مأموریت ویژه دارد.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی در مراسم رونمایی از کتاب « قصه‌های شهروند خوب» که به مناسبت «روز قم» در دنیای کتاب برگزار شد، ضمن تقدیر از همراهی و حمایت‌های کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر قم برای تولید این کتاب و دیگر آثار فرهنگی و هنری تولیدشده توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، اظهار داشت: از اعضای فرهیخته و هنرمند انجمن ادبی پیرنگ نیز برای نگارش این اثر فرهنگی خوب تقدیر می‌کنیم.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم در کنار مأموریت‌های خود، در فرهنگ شهروندی مأموریت ویژه دارد و آغاز این حرکت در شهرداری قم به تولید یک مجموعه کاریکاتور در سال ۸۵ بازمی‌گردد که آن‌هم در حوزه کتاب بود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به اینکه فرهنگ شهروندی فرهنگ کنار هم زندگی کردن در کالبد به هم تنیده و سخت شهرهای ما به‌ویژه در شهری مانند قم که پرتراکم‌ترین شهر ایران است و ضرورت داشته شهروندان چگونه در کنار هم زندگی کردن در این شرایط را یاد بگیرند.

وی ابراز کرد: سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم با تولیدات هنری رسانه‌ای و برگزاری دوره‌های آموزشی تلاش می‌کند در حوزه‌های منطبق با مأموریت‌های شهرداری، کاهش آسیب‌های زندگی شهری را رقم بزند و در کلان موضوع کاهش هزینه‌های نگهداری شهر را دنبال کند.

مقیمی با اشاره به اینکه بهترین نسل برای آموزش فرهنگی شهروندی کودکان به‌عنوان قشر تأثیرپذیر و زنان به‌عنوان قشر تأثیرگذار هستند، گفت: تولیدات و دوره‌های آموزشی ما با نگاه به این دو قشر صورت می‌گیرد.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت استفاده از قلم هنرمندان و نویسندگان در مجموعه تولیدات فرهنگ شهروندی، خاطرنشان کرد: قرار ما استفاده از ظرفیت بومی هنرمندان و نویسندگان قمی است و تولیداتمان را با استفاده از این سرمایه‌های ارزشمند به ثمر می‌رسانیم و موفق هم بودیم و استفاده از ظرفیت نویسندگان انجمن ادبی پیرنگ نیز بر همین مبنا بود که در این زمینه نیز اثر خوب و اثرگذاری تولیدشده است.***/ع