30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

توجه ویژه مدیریت شهری قم به سرگذشت پژوهشی ایثارگران شهرداری/شهرداری پیشگام زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا

مشاور شهردار قم در امور خانواده شهدا و ایثارگران گفت: در سال‌های گذشته، توجه ویژه‌ای به سرگذشت پژوهشی ایثارگران شهرداری شده است و زندگینامه سه شهید شهرداری به رشته تحریر در آمده است.

به گزارش شهرنیوز، طوبی حجازی در دیدار مدیران شهری قم با آیت‌الله اعرافی و رونمایی از کتاب “سی‌سالگی”، با اشاره به تلاش‌های شهرداری قم در سال‌های گذشته برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: در سال‌های گذشته و با حضور دکتر سقائیان‌نژاد، توجه ویژه‌ای به سرگذشت پژوهشی ایثارگران شهرداری شده است.

وی با بیان اینکه با بررسی‌های انجام‌شده ۷۶۸ ایثارگر در مجموعه شهرداری قم مشغول به فعالیت هستند، ابراز کرد: این افراد شامل فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران، خواهر و برادر ایثارگران و … هستند که حدود یک‌پنجم کارکنان شهرداری می‌شوند.

مشاور شهردار قم در امور خانواده شهدا و ایثارگران ادامه داد: شهرداری قم در دفاع مقدس چهار شهید تقدیم انقلاب کرده است که این افراد با توجه به کارمند بودن به جبهه‌ها اعزام و به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون دو کتاب از زندگینامه این شهدا به رشته تحریر و به چاپ رسیده است، تصریح کرد: امروز نیز زندگینامه شهید صادقی به‌عنوان سومین شهید شهرداری از نوجوانی تا شهادت به چاپ رسیده است.

حجازی با اشاره به دغدغه مدیریت شهری و توجه به توازن مسائل فرهنگی نسبت به مسائل فرهنگی در برنامه‌ها و اقدامات اذعان کرد: بسیاری از اقدامات فرهنگی شهرداری توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل و سازمان فرهنگی صورت می‌گیرد که این اقدامات جزئی از فعالیت‌های فرهنگی شهرداری است.****/ن