41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

توجه ویژه به محله محوری و مسجد محوری در برنامه‌های “روز قم”

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم، یکی از مهم‌ترین رویکردهای اجرای برنامه‌های گرامیداشت روز قم را توجه به محله محوری و مسجد محوری دانست.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی در دیدار شهردار و مدیران شهری قم با آیت‌الله اعرافی، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مختلف برای گرامیداشت “روز قم” اظهار داشت: با توجه به اینکه سال جاری دو نیمه شعبان دارد، توجه ویژه‌ای به مسائل مهدوی در برنامه‌ریزی‌ها شده و برنامه‌ها با هشتگ #در امتداد یاری برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم روزشمار گرامیداشت “روز قم” را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: برنامه‌های “روز قم” سال جاری با شعار “با آمدت عید به قم می‌آید” اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های “روز قم” امسال توجه ویژه‌ای به مسائل محتوایی و معنوی جایگاه حضرت معصومه(س) و ظرفیت‌های شهر قم شده است، ابراز کرد: ۲۷ عنوان برنامه توسط سازمان فرهنگی و در مجموع بیش از ۷۰ عنوان برنامه توسط کل مجموعه شهرداری از سالروز ورود حضرت معصومه(س) تا روز وفات شهادت گونه کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شود.

مقیمی اذعان کرد: برنامه‌های مختلفی در حوزه فرهنگ شهروندی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی و با هدف جلب مشارکت اقشار و گروه‌های مختلف مردمی با رویکرد محله محوری و مسجد محوری و با هدف احیای جایگاه مساجد در ایام روز قم برگزار می‌شود.

وی خواستار مشارکت دستگاه‌های دولتی برای گرامیداشت روز قم شد و تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی باید پیش‌بینی‌های اعتباری برای گرامیداشت این روز داشته باشند تا حق مطلب به‌خوبی ادا شود.***/ن