29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

“روز قم” فرصتی برای رفع گردوغبار محرومیت‌های تاریخی از شهر قم/برگزاری تورهای قم گردی برای معرفی ظرفیت‌ها

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: روز قم بهانه و تلنگری برای مسئولین است که گردوغبار محرومیت‌های تاریخی و انباشته‌شده در قم را با تلاش جهادی از بین ببرند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در مراسم بازگشایی مجموعه مقابر گنبد سبز که به مناسبت «روز قم» و به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه خدا را شاکریم در شهری نفس می‌کشیم که با ورود حضرت فاطمه معصومه(س) متبرک و معطر شده است، اظهار کرد: امسال سومین سال برگزاری مراسم‌های «روز قم» است و این نام‌گذاری چندوظیفه را بر دوش مسئولان این شهر مقدس گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه شهر قم علاوه بر مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران اماکن تاریخی زیادی را در دل خود جای‌داده است، ادامه داد: ما باید ظرفیت قم را به قمی‌ها و دیگران چه در داخل و چه خارج از کشور بشناسانیم که همکاران سازمان فرهنگی هنری شهرداری، تورهای قم گردی را برای آشنایی علاقه‌مندان با آثار تاریخی، زیارتگاه‌ها و اماکن فرهنگی برگزار می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: روز قم بهانه و تلنگری برای مسئولین است که گرد و غبار محرومیت‌های تاریخی و انباشته‌شده در قم را با تلاش جهادی از بین ببرند، چراکه بسیاری از این محرومیت‌ها زیبنده شهری که مضجع کریمه اهل‌بیت(س) در آن قرار داشته نیست.

ذاکریان تصریح کرد: بخشی از این محرومیت‌های تاریخی به پیش از انقلاب و به دلیل اینکه این شهر خاستگاه انقلاب بود باز می‌گردد و بخشی از آن نیز به پس از انقلاب با بهانه‌ها دیگر؛ شهر قم از بسیاری از مراکز تفریحی محروم بوده و این به خاطر کم‌کاری مسئولین است.

وی خاطرنشان کرد: «روز قم» روزی است که باید برنامه‌ریزی کنیم تا این شهر در جایگاهی قرار بگیرد که شایسته آن است.****/ع