29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تولید ۱۱۰ محصول فرهنگی به مناسبت “روزقم”/اجرای ۲۷ عنوان برنامه مختلف

سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، برای برگزاری باشکوه و اثربخش روز قم در سال جاری از چندماه گذشته مشغول برنامه‌ریزی بوده و در این راستا اقداماتی زیادی را انجام داده که به گوشه‌ای از آن‌ها اشاره می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، حرم کریمه اهل‌بیت(س) ملجأ، نقطه اتکا و تعلق‌خاطر و هویت‌بخش ساکنین شهر مقدس قم از اقوام و زبان‌های مختلف است و که حس مشترک با هم بودن را در بین شهروندان قمی به وجود آورده است.

شهرداری قم از سال ۹۸ برای تقویت احساس تعلق‌خاطر و هویت‌بخشی بیشتر شهروندان با بزرگترین گنجینه معنوی شهر مقدس قم، سالروز نورانی ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به این شهر را به‌عنوان “روز قم” نامیده که با تصویب شورای فرهنگ عمومی در تقویم استانی ثبت‌شده است.

در همین رابطه برای برگزاری اثربخش‌تر آیین‌های روز قم، سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم از چند ماه پیش اقدامات خود را آغاز کرده که ازجمله آن‌ها می‌توان به تولید ۱۱۰ محصول فرهنگی در شامل نرم‌افزار، کتاب‌های تولیدی، بروشور، پادکست، تیزر، کلیپ، پوستر و غیره اشاره کرد که در مرور در معرض دید شهروندان قرار خواهد گرفت.

همچنین ۳۲ عنوان برنامه مختلف نیز در قالب روز قم پیش‌بینی‌شده که در ۲۷ عنوان مختلف در بخش‌های هنری، اجتماعی و گردشگری به اجرا در خواهد آمد.

سازمان فرهنگی هنری وزشی شهرداری قم از شهریورماه جاری برای برگزاری هرچه بهتر برنامه روز قم اقدام به برگزاری ۱۴ جلسه کمیته برنامه‌ریزی و ۳۲ جلسه پیرامونی روز قم با حضور مسئولان شهرداری و نهادهای موثرفرهنگی مانند حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران نموده است.***/ش