33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

آیت‌الله سعیدی:ورود حضرت معصومه(س) به قم سبب تاریخ‌سازی و تمدن شهر قم شد

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به‌ضرورت گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) و روز قم، گفت: آن چیزی که قم را قم کرده است؛ ورود حضرت معصومه(س) به این شهر بوده که بعد از ورود این بانوی با کرامت به این شهر تاریخ و تمدن آن با تحول همراه شده است.

به گزارش شهرنیوز،‌ آیت‌الله سیدمحمد سعیدی امروز در آیین نواختن زنگ روز قم که در مدرسه استثنایی ابابصیر برگزار شد، اظهار داشت: معابر، فضای عمومی، فرهنگ عفاف و حجاب، پاکیزگی و نظافت و سایر ویژگی‌های این شهر مقدس باید متناسب با خصوصیات قم باشد.

وی حدیث و سفارش امام صادق(ع) در خصوص قم را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: امام صادق(ع) فرمود که قم حرم ما اهل‌بیت(ع) است، حرم دارای حرمت و شرافتی بوده که متفاوت با منزل و خانه است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: امام صادق(ع) فرمود که قم حرم اهل‌بیت است و این به معنای آن است که تمام کوچه و پس‌کوچه‌های قم این شرافت را دارند و باید حرمت آن‌ها حفظ شود.

امام‌جمعه قم یادآور شد: امام صادق(ع) قبل از تولد پدر حضرت معصومه(س) نسبت به میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) مژده و موعود داد و یک سفارش عاطفی بر شیعیان نیز بر زیارت قبر وی تأکید کرد و اجر آن را نیز بهشت الهی دانست.

وی با اشاره به‌ضرورت گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) و روز قم، تصریح کرد: آن چیزی که قم را قم کرده است؛ ورود حضرت معصومه(س) به این شهر بوده که بعد از ورود این بانوی با کرامت به این شهر تاریخ و تمدن آن با تحول همراه شده است.*****