36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

نامگذاری ایام گرامیداشت «روز قم»

سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم با دستور دکتر سقائیان نژاد و با هم‌اندیشی جمعی از صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف، اقدام به نامگذاری روزهای ايام قم از 23 ربیع‌الاول به مدت هفت روز کرده است.

به گزارش شهرنیوز، امسال سومین سالی است که به ابتکار شورای اسلامی شهر و شهرداری قم، روز ورود پر خیروبرکت حضرت معصومه(س) به شهر قم، «روز قم» نام‌گرفته و برنامه‌های مختلفی در این ایام به همت شهرداری و دیگر دستگاه‌های استان برگزار می‌شود.

سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با تأکید دکتر سقائیان نژاد شهردار کلان‌شهر قم و با هم‌اندیشی جمعی از صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف، اقدام به نامگذاری روزهای ایام قم از ۲۳ ربیع‌الاول به مدت هفت روز کرده است.

بنابر این گزارش روز شنبه هشتم آبان ماه با عنوان قم، شهر کریمه اهل‌بیت(س) تمدن نوین مهدوی؛ یکشنبه نهم آبان قم، آشیانه آل محمد، پناهگاه آخرالزمان؛ دوشنبه دهم آبان قم، پایگاه دانشوران، مرکز اجتهاد، مرجعیت دینی و حوزه‌های علمیه؛ سه‌شنبه یازدهم آبان قم، شهر کهن، هنرهای ایرانی اسلامی و تمدن ۷ هزار ساله؛ چهارشنبه دوازدهم آبان قم، شهر جوانان تراز  گام دوم انقلاب اسلامی، زنان و مردان تاریخ‌ساز؛ پنجشنبه ۱۳ آبان قم، شهر همدلی، مهربانی، رعایت حقوق و فرهنگ شهروندی و روز جمعه نیز قم، شهر جهاد و قیام، ایثار و شهادت نامگذاری شده است.****