28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

شعارهای “روز قم” از ابتدا تاکنون

بعد از نام‌گذاری سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر مقدس قم به‌عنوان«روز قم» تاکنون سه شعار در سال‌های گذشته برای آن انتخاب‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، «سلام‌الله علی اهل قم» این جمله که برگرفته از روایات مختلف معصومین(ع) است، در سال ۹۸ در تبلیغات روز قم استفاده‌شده است که با توجه به معرفی قم و مردم شهر قم در نظر اهل‌بیت (ع) انتخاب شد.
«سلام ای دختر موسی بن جعفر(ع)» با توجه به دلیل نام‌گذاری روز قم و توجه به عجین شدگی روز قم با وجود مبارک کریمه اهل‌بیت (س) در تبلیغات هرساله این سلام ذکر می‌گردد.
در سال ۹۹ نیز عبارت «بی‌لطف شما درد مداوا شدنی نیست» با توجه به شیوع کرونا و مشکلات پیش‌آمده برای مردم، شعار سال گذشته نوعی استمداد از وجود مبارک حضرت معصومه(س) برای نابودی ویروس کرونا بود.
در سال ۱۴۰۰ نیز شعار«با آمدنت عید به قم می‌آید» با ظاهر روشنی دلالت بر سالروز ورود حضرت معصومه(س) و خوشحالی مردم از این واقعه دارد، از طرفی با شکل استعاری دلالت بر ماهیت انتظار و مهدویت دارد و با توجه به دو نیمه شعبان در سال جاری قابل تطبیق با روح حاکم بر ظهور امام عصر(عج) است.
#امتداد_یاری: شعار هشتک امتداد یاری که هم به معنای یاری تاریخی مردم قم از اهل‌بیت(ع) به‌ویژه حضرت معصومه (س) بوده و دلالت امر امتداد بر یاریگیری حجت عصر (عج) دارد.***