35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

دستور شهردار قم برای تشکیل دفاتر سرمایه‌گذاری در مناطق هشتگانه شهر قم

شهردار قم با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذاران بومی و تلاش برای جلب مشارکت بیشتر بخش خصوصی در توسعه شهر گفت: باید دفاتر سرمایه‌گذاری در مناطق تشکیل‌شده و کمیته‌ای جهت تسهیل این موضوع در مناطق فعال شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای مدیران شهرداری قم،‌ با تأکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در توسعه شهر اظهار داشت: برای حرکت به سمت توسعه پایدار و پویایی اقتصاد شهر باید زمینه‌های حضور فعال بخش خصوصی را فراهم کنیم.

وی مهم‌ترین هدف از تشکیل و فعال شدن دفاتر سرمایه‌گذاری در مناطق شهری را احیا و تقویت حوزه سرمایه‌گذاری دانست و تأکید کرد: شهر قم دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی است که باید در جهت توسعه شهر از آن استفاده کرده و بخش خصوصی می‌تواند این ظرفیت‌ها را پویا کند.

شهردار قم با ابلاغ دستور تشکیل کمیته سرمایه‌گذاری در مناطق تصریح کرد: این کمیته باید با ریاست مدیران مناطق تشکیل‌شده و با برگزاری جلسات مستمر تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

وی با دعوت از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در توسعه شهر خاطرنشان کرد: باید با ظرفیت سنجی دقیق، بستر و زمینه حضور بخش خصوصی را در توسعه پایدار شهر فراهم کنیم و این وظیفه امروز بر دوش مدیران مناطق هشتگانه است.

دکتر سقائیان‌نژاد در پایان با تأکید بر فعال شدن دفاتر سرمایه‌گذاری در کمترین زمان ابراز کرد: باید جلسات کمیته سرمایه‌گذاری به‌صورت منظم و مستمر در مناطق برگزارشده و ظرفیت سنجی برای سرمایه‌گذاری در اولویت برنامه‌های مدیران قرار گیرد.****