29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

شناسایی عوامل مؤثر برافزایش سهم ناوگان حمل‌ونقل عمومی در سفرهای درون‌شهری در قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: ارائه خدمات مطلوب در زمان‌بندی‌های مشخص در کنار فرهنگ‌سازی می‌تواند سهم اتوبوسرانی را در حد زیادی افزایش دهد.

مسعود طبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تأکید برافزایش سهم ناوگان اتوبوسرانی در سفرهای درون‌شهری اظهار داشت: متأسفانه امروز سهم اتوبوسرانی از سفرهای درون‌شهری عددی نزدیک به ۸ درصد بوده و این بزرگ‌ترین چالش ترافیکی در شهر قم محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم افزایش جذابیت‌های سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی گفت: یکی از حوزه‌های که نیازمند بازنگری جدی داشته حوزه اتوبوسرانی است و متأسفانه امروز با حد مطلوب و استانداردها فاصله داریم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، سن ناوگان اتوبوسرانی را یکی از عوامل مؤثر در کاهش سهم ناوگان اتوبوسرانی در حمل‌ونقل درون‌شهری دانست و تأکید کرد: عوامل زیادی برای افزایش سهم اتوبوسرانی باید موردبررسی و اصلاح قرار گیرد و تنها نمی‌توانیم به نوسازی ناوگان تکیه کنیم.

وی سپس عدم فرهنگ‌سازی درست برای استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یکی از فاکتورهای مغفول مانده عنوان و تصریح کرد: ارائه خدمات مطلوب در زمان‌بندی‌های مشخص در کنار فرهنگ‌سازی می‌تواند سهم اتوبوسرانی را در حد زیادی افزایش دهد.

طبیبی با تأکید بر استفاده از ظرفیت مهندسان در این حوزه ابراز کرد: در حال بررسی عوامل مؤثر برافزایش سهم اتوبوسرانی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی هستیم و امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثری در این حوزه برداریم.***