34.7 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اجرای ۴۸۰ کیلومتر باغچه طولی در معابر شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای 480 کیلومتر باغچه طولی در معابر شهر قم خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اینکه از سال ۹۵ نهضت سبز معابر شهر آغاز شد، اظهار کرد: در قالب این پروژه درختکاری حاشیه معابر آغاز شد و از انتهای سال ۹۴ تا پایان سال ۹۹ حدود ۴۸۰ هزار متر عرصه درختکاری در حاشیه معابر ایجاد شد.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت بهبود فضای سبز حاشیه معابر امروز بسیار مشهود است گفت: اولویت در اجرای این پروژه خیابان‌های اصلی و سپس خیابان‌های فرعی بوده و در حال حاضر وارد بافت محلات شده‌ایم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه این پروژه برای شادابی شهر بسیار مهم است ابراز کرد: وقتی وارد بافت و کوچه‌ها شویم مردم ارتباط خوبی با درختان برقرار خواهند کرد و گونه‌های کاشته شده همه خزان‌دار بوده و سایه‌اندازی خوبی دارند که حال و هوای خوبی به شهر می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه تأثیر به‌سزایی در زیباسازی شهر، ایجاد سبزی و طراوت و بالا بردن رطوبت و سایه‌اندازی که جای آن در قم کم بوده داشته و این گونه‌ها هر سال رشد بیشتر داشته و مردم با فضای سبز آشتی خواهند کرد.

جوادیان تصریح کرد: این نهضت با مشارکت مردم در حال پیگیری است و درختان کاشت شده و وظیفه نگهداری بر عهده مردم گذاشته می‌شود که مردم هم همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند و این توسعه درختکاری هوای شهر را نیز بهبود می‌بخشد.**