35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم: ورودی‌های شهر برای ساماندهی تعیین تکلیف شوند/مشکلات مسیر دسترسی به بوستان ولایت

شهردار قم گفت: شهر قم دارای هفت ورودی است اما عمده این ورودی‌ها خارج از محدوده شهری بوده و شهرداری نمی‌تواند اقدام جدی برای ساماندهی آن‌ها داشته باشد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به اهمیت ساماندهی ورودی‌های شهر قم اظهار داشت: شهر قم دارای هفت ورودی است اما این ورودی‌ها خارج از محدوده شهری بوده و شهرداری نمی‌تواند اقدام جدی برای ساماندهی این ورودی‌ها داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید تعیین تکلیف این موضوع شده تا بتوان ساماندهی ورودی‌های شهر را انجام داد، ابراز کرد: تعیین تکلیف این موضوع یک ضرورت است.

شهردار قم همچنین خواستار جابجایی محل عوارضی ورودی قم از اتوبان تهران شد و گفت: در این مسیر پارک ولایت که در مجاورت نمایشگاه بین‌المللی قم واقع‌شده ظرفیت بزرگی برای این شهر به شمار می‌رود که می‌توان از آن برای ایجاد فضای مناسب تفریحی شهروندان، گردشگران و مسافران بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: در بوستان ولایت ۱۸ هکتار پارک‌سازی انجام‌شده و اطراف آن نیز ۳۰ هکتار درختکاری و هرس کاری شده است، اما با توجه به اینکه خارج از محدوده شهری بوده نتوانسته‌ایم، اقدام جدی در آن به ویژه در ایجاد مسیر دسترسی داشته باشیم.****