28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اختصاص هفت میلیارد ریال اعتبار برای بزرگداشت “روز قم” توسط شهرداری قم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به مجموعه اقدامات و برنامه‌های مدیریت شهری برای بزرگداشت روز قم و ایام معصومیه، گفت: شهرداری قم هفت میلیارد ریال برای برنامه‌های این مناسبت پیش‌بینی کرده است.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی امروز درجلسه هماهنگی مراسم‌های بزرگداشت روز قم و ایام معصومیه در تالار کرامت استانداری اظهار داشت: از مهمترین اقدام‌های حوزه فرهنگی هنری شهرداری قم پیگیری درج مصوبه شورای فرهنگ عمومی مبنی بر نام‌گذاری بیست‌وسوم ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم به‌عنوان “روز قم” در تقویم رسمی کشور است که  امیدواریم امسال محقق شود.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته جهت جذب مشارکت‌های سایر دستگاه‌های اداری و اجرایی برای برنامه‌های این ایام یادآور شد: سال گذشته برخی دستگاه‌ها در این زمینه کمک کردند که توقع و انتظار ما این بوده که امسال نیز در ردیف‌های بودجه و سرفصل اعتباری خود، سرفصل‌های مرتبط با این روز را تعریف کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم افزود: دستگاه‌های استان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند، که در این ایام شاهد افتتاحیه‌ها و اختتامیه‌ها، جشنواره‌ها و یا ارائه خدمات در حوزه تخفیف‌ها، امکانات و صدور مجوزها باشیم‌.

وی ادامه داد: متأسفانه از سوی دستگاه‌ها، اعتبارات اختصاصی برای این امر تخصیص داده نمی‌شود که با توجه به نزدیک شدن به فصل بودجه‌ریزی، این تمهیدها برای سال ۱۴۰۱ انجام شود.

مقیمی همچنین تولید آثار هویت‌بخش برای معرفی ابعاد گوناگون شهر قم را نیز از دیگر برنامه‌های ایام و مناسبت روز قم خواند و گفت: سال قبل حداقل ۳۶ کلیپ از نقاط مختلف شهری قم تهیه شد و امسال نیز ۱۳ کلیپ یک‌دقیقه‌ای در حال تولید است.

وی تاریخ‌سازی و هویت‌سازی برای نقاط میراثی قم را نیز ازجمله دیگر برنامه‌ها ذکر و اذعان کرد: با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مجموعه گنبد سبز را برای برپایی تور قم گردی تحویل گرفتیم و به مدت ۱۰ شب نیز جُنگ‌های شبانه‌ای را خواهیم داشت.

مطابق مصوبه سال ۹۷ شورای فرهنگ عمومی قم، بیست‌وسوم ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم به‌عنوان روز قم نام‌گذاری شده است‌.**