29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

نظافت شهری روزانه ۲.۵ میلیون مترمربع منطقه ۲ شهر قم/انتقاد از رهاسازی فاضلاب در انهار شهری

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت:‌ روزانه 2.5 میلیون مترمکعب نظافت شهری در اين منطقه انجام می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در راستای رفع مشکلات بوستان جوان اظهار داشت: مسیر دستیابی به بوستان و جدول‌گذاری آن انجام و مسیر تردد در شب نیز روشن‌شده است.
رحیمی با بیان اینکه توسعه بوستان جوان و فضای سبز آن به‌عنوان یکی از بوستان‌های خوب منطقه غرب شهری در برنامه است ابراز کرد: این بوستان با وجود مرکز تفریحی، می‌تواند به یک مرکز گردشگری و تفریحی نیز تبدیل‌شده و در لطافت هوای غرب استان نیز مؤثر باشد.
مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت احداث بوستان بانوان در سطح این منطقه تصریح کرد: این بوستان استانداردهای خاص خود را داشته و رویکرد ما خریداری باغ‌های منطقه است که هم فضای مطلوب برای خانواده‌ها و بانوان باشد، همچنین در حال حاضر ۳۵ بوستان در منطقه دو فعال بوده و سرانه سبز این منطقه نیز از وضعیتی مناسب برخوردار است.
وی نظافت شهری در منطقه را مورد توجه قرارداد و یادآور شد: نظافت شهری دو موضوع متقابل و رابطه دوطرفه است و شهروندان باید به این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشند چراکه مشارکت مردم در این زمینه مهم است.
رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲.۵ میلیون مترمکعب نظافت شهری در منطقه دو انجام می‌شود، اذعان کرد: رهاسازی فاضلاب برخی منازل در انهار مشکلات زیادی را به وجود آورده است و درخواست ما این بوده که شهروندان برای حفظ سلامتی و بهداشت از رها کردن فاضلاب خاکستری منازل در انهار خودداری کنند.
انتهای پیام/***