35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

ایجاد حس تعلق و تقویت هویت شهری از اهداف برگزاری “روز قم” است

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم، ایجاد حس تعلق و ارتقای هویت شهری را یکی از اهداف مهم برگزاری "روز قم" برشمرد.

به گزارش شهرنیوز،‌ ابوالقاسم مقیمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم، با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان فرهنگی شهرداری قم برای گرامیداشت روز قم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل نام‌گذاری این روز معرفی حضرت معصومه سلام‌الله علیها است و وجود حضرت معصومه(س)باعث شده که شهر قم در تاریخ اسلام بدرخشد و ملجأ عاشقان اهل‌بیت(ع) شود.
وی با بیان اهداف اقتصادی، فرهنگی، توسعه‌ای، امنیتی و اجتماعی از نام‌گذاری این روز به‌عنوان روز قم گفت: اتفاقی که در این روز باید انجام شود ایجاد حس تعلق برای اهالی قم و ترویج فرهنگ و هویت این شهر در سراسر کشور است و الهام‌بخش شدن شهر قم برای سایر شهرها باید دنبال شود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم به فعالیت‌های انجام‌گرفته برای روز قم ازجمله طراحی و فضاسازی بصری با استفاده از نمادهایی مانند حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها و مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این روز در میان اقشار مختلف پذیرفته‌شده است و باید روز ورود حضرت معصومه سلام‌الله علیها به قم به‌عنوان روز عید مطرح شود و برای این منظور شعار «با آمدنت عید به قم می‌آید» را برای این روز قرار دادیم.
گفتنی است در یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم فعالیت‌های قرارگاه ۱۹ دی در شهر مقدس قم بررسی شد و همچنین برنامه‌های سالروز ورود حضرت معصومه سلام‌الله علیها به شهر مقدس قم که به‌عنوان روز قم نام‌گذاری شده تبیین شد.
انتهای پیام/***