36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

پنجاهمین غرفه بازیافت پسماند در قم راه‌اندازی شد

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از راه‌اندازی پنجاهمین غرفه بازیافت به‌منظور دریافت پسماند خشک از شهروندان خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به افتتاح غرفه‌های بازیافت در نقاط مختلف شهر گفت: راه‌اندازی غرفه‌های بازیافت با عنوان مراکز اطلاع‌رسانی و دریافت پسماند خشک در سطح شهر از مواردی بوده که این سازمان با جدیت آن را دنبال می‌کند، چراکه این غرفه‌ها به‌عنوان کانال ارتباطی سازمان و شهروندان هستند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم ادامه داد: این غرفه با کد ۴۰ واقع در شهرک مهدیه به نشانی بلوار بقیه‌الله (عج)، خیابان انتظار، جنب شهدای گمنام مستقرشده است.

وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند پسماندهای خشک از قبیل بطری، کاغذ، پلاستیک و … را به‌صورت تفکیک‌شده به این غرفه‌ها تحویل دهند، افزود: هدایایی در قبال تحویل پسماندهای خشک به شهروندان اعطا خواهد شد و این خود یک عامل تشویقی برای توجه بیشتر مردم به این موضوع است.

میرابراهیمی با اشاره به اینکه توسعه غرفه‌ها یکی از سیاست‌های مهم در تفکیک پسماند و افزایش مشارکت عمومی است، یادآور شد: در سال ۹۴ تعداد ۱۴ غرفه فعال بود و امسال ۵۰ غرفه داریم که آماده ارائه خدمات به شهروندان را دارا هستند.***