31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۷۰۰ وانت‌بار میوه‌فروش در شهر قم ساماندهی شد/ساماندهی مشاغل در شهرک‌های صنوف و خودرویی

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از ساماندهی 700 وانت‌بار میوه‌فروش در شهر قم خبرداد و گفت: این وانت‌بارها به بازارهای ثابت به نام ریحان منتقل شده‌اند.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا مظفری امروز در حاشیه نشست کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل شهری که به میزبانی شهرداری قم برگزار شد اظهار داشت: در این نشست که به‌صورت دوره‌ای و توسط دبیرخانه کارگروه تخصصی ساماندهی، مشاغل، صنوف و فعالیت‌های شهری شهرداری‌های کشور برگزار می‌شود، مسئولان سازمان میادین و مشاغل از شهرداری‌های تبریز، همدان، اراک، تهران و اصفهان حضور داشتند.
وی افزود: در این نشست به‌صورت کارشناسی و تخصصی تدوین شیوه‌نامه دستورالعمل ساماندهی مشاغل خودرویی سیار موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و افراد حاضر در جلسه پیشنهادهای خود را ارائه دادند.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با بیان اینکه ساماندهی مشاغل شهری اثرات مستقیم در زندگی شهری و روزمره مردم دارد ابراز کرد: شهرداری قم در این زمینه شهرک صنوف و شهرک خودرویی را ایجاد کرده که در پی اجرای این طرح‌ها، آهن‌فروشان در شهرک صنوف ساماندهی شدند.
وی تصریح کرد: همچنین ساماندهی صنوف وابسته به خودرو نیز در شهرک خودرویی قم ساماندهی شدند تا با اجرای این طرح مشاغلی که لازم نبوده در شهر باشند به‌منظور ایجاد محیط آرام شهری به خارج از شهر منتقل شوند.
مظفری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته ۷۰۰ وانت‌بار که به‌عنوان یک معضل شهری در قم به شمار می‌رفتند با تدابیر چندساله، در قالب بازارهای ریحان ساماندهی و در آن مستقر شدند.
وی با تأکید بر اینکه بر این باوریم مشاغل سیار خودرویی با توجه به آلایندگی و تحت کنترل نبودن نیاز به سامان‌دهی دارند اذعان کرد: شهرداری در این زمینه نیز زیرساخت‌های لازم را برای تأمین معیشت مشاغل سیار خودرویی فراهم کرده است.***