38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بررسی وضعیت اداری و استخدامی آتش‌نشانان و کارکنان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم

در ادامه رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات اداری و استخدامی کارکنان شهرداری قم، آتش‌نشانان و کارکنان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم میزبان مدیرکل منابع انسانی بودند تا خواسته‌ها و مشکلات خود را مطرح نمایند.

به گزارش شهرنیوز، نشست‌های صمیمی مدیرکل منابع انسانی شهرداری قم در جهت بررسی و رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات اداری و استخدامی کارکنان بخش‌های مختلف شهرداری قم این بار در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و با حضور و کارکنان، آتش‌نشانان و مدیران این سازمان برگزار شد.
در سال‌های اخیر با اقدامات انجام‌شده در جهت ارتقاء ضریب ایمنی شهر قم و ایجاد و احداث ایستگاه‌های آتش‌نشانی جدید و رسیدن به سرانه استاندارد تعداد ایستگاه‌ها به ازای جمعیت شهر قم، جذب نیروهای آتش‌نشان نیز در مراحلی مختلف و بر اساس تمهیدات قانونی انجام‌شده است و در حال حاضر ۴۷۴ نیروی آتش‌نشان در ۲۴ ایستگاه و ۵۰ نفر کارکنان اداری در این مجموعه فعالیت دارند.
در نشست‌های مدیرکل منابع انسانی شهرداری قم با کارکنان شاغل در بخش‌های مختلف شهرداری ازجمله مناطق هشتگانه و سازمان‌های تابعه ضمن طرح دیدگاه‌ها و بیان مشکلات موجود در حوزه منابع انسانی، راه‌کارهای اجرایی برای رفع آن و بهبود وضعیت اداری و استخدامی بررسی می‌شود.
مشکلات حوزه منابع انسانی از مواردی است که شهرداری‌های کل کشور به‌صورت جدی با آن روبه‌رو هستند و هرچند در سال‌های اخیر با پیگیری‌ها و اقدامات انجام‌گرفته اتفاقات خوبی در این زمینه انجام و برخی گره‌های چندین ساله در این موضوع بازشده است، اما برخی مشکلات همچنان وجود داشته که تلاش می‌شود با پیگیری و رایزنی در سطوح گوناگون شهری، استانی و ملی این مشکلات حل شود.***