30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ساماندهی خودروهای میوه‌فروشی قم در ۶۰ بازارچه/لزوم تدوین شیوه‌نامه‌های تخصصی برای ساماندهی مشاغل شهری

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: خودروهای سیار میوه‌فروش قم در طرح ساماندهی مشاغل شهری در 60 بازار موقت به نام ریحان ساماندهی و مستقر شدند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان امروز در نشست کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل شهری که توسط دبیرخانه کارگروه تخصصی ساماندهی، مشاغل، صنوف و فعالیت‌های شهری شهرداری‌های کشور به میزبانی شهرداری قم برگزار شد، ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: برگزاری این نشست‌های تخصصی می‌تواند به‌عنوان یک راهبرد در شهرداری‌های کلان‌شهر کشور موردتوجه و اجرا قرار گیرد.
معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به ظهور و بروز مشاغل کاذب در شهرهای بزرگ به‌ویژه در کلان‌شهرها و لزوم ساماندهی آن ابراز کرد: در ۱۵ سال گذشته خودروهای سیار و وانت‌بارها در شهر قم به‌عنوان یک معضل اصلی در این شهر به شمار می‌رود، به‌طوری‌که خودروهای سیار به حرم مطهر بسیار نزدیک شده بودند که در این راستا در دهه اخیر به‌ویژه شش سال گذشته اقدامات شاخصی برای ساماندهی آنان شده است.
وی خاطرنشان کرد: در اقدام نخست خودروها به‌صورت لایه به لایه از هسته مرکزی شهر جمع‌آوری و در روزبازارها و بازارچه‌های ریحان مستقر شدند که تعداد بازارچه‌های عرضه میوه و تره‌بار ریحان فعال در شهر قم به ۶۰ بازار افزایش‌یافته است.
ذاکریان یادآور شد: در موضوع ساماندهی مشاغل شهری بر این باوریم نفی آنان مشکل را حل نمی‌کند، بلکه باید عرضه و تقاضا را با هم مورد نظر قرار داده و روزبه‌روز برای رفع مشکلات و معضلات آن چاره‌اندیشی شود.***