29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

بازدید معاون دادستان قم از مرکز ساماندهی دریافت و پردازش پسماندهای خشک تفکیک شده در مبدا

معاون دادستان قم به همراه سرپرست و معاونان سازمان مدیریت پسماند از مرکز ساماندهی دریافت و پردازش پسماندهای خشک تفکیک شده در مبدا شهر قم بازدید کرد .

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، روح الله مسلم‌خانی طی بازدید از این مرکز و بیان اینکه بستر مناسبی که به منظور ساماندهی مشاغل توسط سازمان مدیریت پسماند آماده شده است، اظهار کرد: با فراهم شدن بسترهای اولیه ساماندهی صنوف مرتبط، حمایت و پشتیبانی قانونی و قضایی لازم را در راستای اجرای طرح نیز شاهد خواهد بود.
وی ادامه داد: به استناد قانون مدیریت پسماند و ضوابط و مقررات آن هرگونه جمع‌آوری، خرید و فروش، نگهداری، تفکیک و جداسازی پسماند جرم تلقی می‌شود و از این رو اجرای این قانون نیاز به بسترهایی دارد که شهرداری قم اقدامات خوبی در این خصوص انجام داده و به تناسب ایجاد بسترهای اجرایی قانونی پیگیری خواهد شد.
معاون دادستانی عمومی و انقلاب قم با توصیه به متصدیان واحدها و مراکز جمع‌آوری، خرید و فروش ضایعات جهت تغییر محل فعالیت و انتقال مراکز غیرمجاز به محل ایجادشده توسط شهرداری، هشدار داد در صورت عدم توجه و اقدام در زمان تعیین شده وفق قوانین رسیدگی خواهد شد.***