34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز قم/پیشرفت ۲۱ درصدی پروژه

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به آخرين وضعيت پروژه تقاطع غيرهمسطح ميدان نماز گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی اين پروژه بيش از 21 درصد است كه به دلايل مختلف، درصدی از برنامه زمان‌بندی عقب هستيم.

به گزارش شهرنیوز،‌ عباس حلوائی‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز اظهار داشت: قرارداد این پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۶۸ میلیارد تومان مبلغ اولیه، میان شهرداری و شرکت بناسازان انعقاد شده است که در این راستا این تقاطع غیرهمسطح در بلوار فردوسی و بلوار جمهوری اسلامی اجرا می‌شود

وی با بیان اینکه محور بلوار جمهوری اسلامی در این تقاطع به‌صورت روگذر با دو خط رفت‌وبرگشت و با عرض ۲۰ متر اجرا می‌شود،‌ ابراز کرد: مدت قرارداد این پروژه ۱۸ ماهه است و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۲۱ درصد است که مقداری به دلایل مختلف درصدی از برنامه زمان‌بندی عقب هستیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در مورد دلایل تاخیر پروژه میدان نماز از برنامه زمان‌بندی تصریح کرد: بروز مشکلاتی در تأمین سیمان و قطعی برق در کارخانجات، تعلل در تولید مصالح، وجود معارض و تأسیسات ازجمله دلایل مهم در تاخیر از برنامه زمان‌بندی برای این پروژه است.

وی اذعان کرد: در این پروژه علاوه بر رفع معارضات، جابه‌جایی تأسیسات نیز زمان زیادی به خود اختصاص داد و با جابه‌جایی بخش آبیاری فضای سبز و برق و گاز، طرح را پیش بردیم.

به گفته حلوایی زاده، در این پروژه ۱۵۳ حلقه شمع وجود داشته که ۸۰ درصد آن انجام و بخش عمده‌ای از شمع‌ها حدفاصل نماز و فردوسی تمام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل مهم در عقب افتادن پروژه، مشکلات مالی است، که با توجه به اینکه پروژه وسعت زیادی دارد پروژه با رفع موانع مالی، سرعت بیشتری می‌گیرد.***