30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

در یازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم؛ از پوستر روز قم رونمایی شد

پوستر روز قم با شعار محوری «با آمدنت عید به قم می‌آید» و برچسب #درامتدادیاری در حاشیه یازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم با حضور اعضای شورا و شهردار قم رونمایی شد.

به گزارش شهرنیوز، ۲۳ ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به این شهر، با تصویب شورای فرهنگ عمومی استان به روز قم نام‌گذاری و از سال ۹۸ وارد تقویم مناسبت‌های استان شده و طی سه سال گذشته برنامه‌های جهت بزرگداشت این روز تاریخی که نقطه عطفی در توسعه و سرآغاز فصل نوینی از شکل‌گیری شهر مقدس داشته، به اجرا درآمدهاست.

به همین مناسبت و در آستانه هشتم آبان ماه سال جاری و سالروز ورود پر خیروبرکت حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر مقدس قم ۲۳ ویژه‌برنامه متنوع فرهنگی هنری به همت شهرداری قم در سطح شهر اجرا می‌شود.

تقویت حس تعلق به شهر مقدس قم و افزایش هویت فردی و اجتماعی شهروندان به همراه بسترسازی جهت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و آشنایی بیشتر شهروندان و مردم ایران با ظرفیت‌های فرهنگی، مذهبی، تاریخی و علمی از اهداف مهم روز قم است.

همچنین مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در حاشیه رونمایی از پوستر روز قم طی سخنانی از رایزنی برای ثبت روز قم در تقویم ملی ایران نیز خبر داد.***