38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

ذخیره صوتی پیام‌های سامانه ۱۳۷ تا ۶ ماه/افزایش ۲۰ درصدی ثبت پیام شهروندان در سامانه ۱۳۷

مسئول امور 137 شهرداری قم از ذخیره صوتی مکالمات شهروندان در سامانه 137 به مدت 6 ماه خبر داد و گفت: در 6 ماه نخست سال 1400 سامانه 137 شهرداری قم 148 هزار و 370 پیام از طرف شهروندان دریافت کرده که نسبت به 6 ماه نخست سال 1399 بیش از 20 درصد افزایش داشته است.

امین جهانبازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت ارتباط مستقیم شهروندان با مدیران شهری و توجه شهرداری قم به این مهم اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم مدیران شهری و سیاست‌های شهرداری قم حفظ ارتباط مستقیم شهروندان با مدیران است که این مهم را در سامانه ۱۳۷ به‌عنوان مأموریت اصلی دنبال می‌نماییم.

وی سامانه ۱۳۷ را پل ارتباطی شهروندان با مدیران و متولیان شهری دانست و افزود: از شهروندان تقاضا داریم با اعتماد به مدیریت شهری در حل مشکلات و چالش‌های شهری مشارکت فعال داشته و خود را نماینده امین شهرداری بدانند.

مسئول امور ۱۳۷ شهرداری قم با تأکید بر رسیدگی به انتقادات، شکایات و پیشنهادات شهروندان تصریح کرد: تمام تماس‌ها و پیام‌های شهروندان از زمان دریافت تا حل و برطرف شدن مشکل پیگیری شده و علاوه بر ثبت دائمی پیام‌ها تا ۶ ماه نیز صوت مکالمات این سامانه ذخیره و موردبررسی و بازخوانی قرار خواهد گرفت.

وی سپس به ارائه گزارش از عملکرد سامانه ۱۳۷ در ۶ مه نخست سال پرداخت و ابراز کرد: در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ سامانه ۱۳۷ شهرداری قم ۱۴۸ هزار و ۳۷۰ پیام از طرف شهروندان دریافت کرده که نسبت به ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۹ با ثبت ۱۲۲ هزار و ۷۷۱ پیام بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

جهانبازی بیشترین پیام‌های را مربوط به نظافت معابر عنوان کرد و گفت: درخواست نظافت معابر با تعداد ۴ هزار و ۴۳۷ پیام بیشترین درخواست را به خود اختصاص داده و پس‌ازآن لایروبی جوی خیابان با ۳ هزار و ۶۴ پیام، عدم جمع‌آوری زباله با ۲ هزار و ۲۷۲ پیام در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی ادامه داد: استقرار باکس خاک و نخاله با ۲ هزار و ۱۴۰ پیام، وجود خاک و نخاله غیرمجاز با یک هزار و ۹۹۳ پیام و ساخت‌وساز بدون مجوز در حال فعالیت با فراوانی یک هزار و ۹۸۱ پیام در رتبه‌های پایین‌تر قرار دارد.

مسئول امور ۱۳۷ شهرداری قم در پایان خاطرنشان کرد: سامانه ۱۳۷ به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شهروندان بوده و امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری شهروندان در اداره شهر بوده و درنتیجه رضایت‌مندی صددرصدی شهروندان را کسب کنیم.**