31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

توسعه بوستان ولایت قم/۲۰۰ هکتار بوستان درختکاری شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از توسعه درختکاری در محدوده بوستان ولایت با رویکرد استفاده از درختان مقاوم و شهری شدن بوستان در سال‌های آینده خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به توسعه درختکاری بوستان ولایت اظهار کرد: بوستان ولایت تکمیل‌کننده بخشی از کمربند سبز شهر قم است و در مسیر باد شهری قرارگرفته و به سبب پتانسیل تبدیل به یک بوستان شهری اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با تأکید بر توسعه قابل‌توجه درختکاری در این بوستان خاطرنشان کرد: تاکنون در بیش از ۲۰۰ هکتار از عرصه عملیات درختکاری انجام‌شده و در توسعه درختکاری مجموعه تلاش شده تا تمام موارد و مشکلات موجود عرصه مدنظر باشد و متناسب با آن توسعه صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: علاوه بر در نظر گرفتن محدودیت آب و کیفیت پایین خاک تلاش شده از درختان مثمر و میوه به‌صورت حداکثری استفاده شود.

وی با بیان اینکه امکان استفاده از پساب نیز در بوستان ولایت فراهم‌شده است تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم در کمیته توسعه فضای سبز انجام‌شده و اقدام برای توسعه درختکاری با رویکرد استفاده از درختان مقاوم و تبدیل‌شده بوستان به یک پارک شهری در سال‌های آتی در دستور کار قرارگرفته است.***