41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

تشکیل ۱۱ کمیته علمی تخصصی با حضور نخبگان /فعالیت‌های فضای سبز شهر علمی و تخصصی‌تر پیگیری می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در راستای حرکت علمی و تخصصی سازمان پارک‌ها برای مباحث تخصصی فضای سبز از ابتدای سال 1400 اقدام به تشکیل 11 کمیته تخصصی و فنی شده است.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان در جلسه با دبیران کمیته‌های فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، با بیان اینکه در راستای حرکت علمی و تخصصی سازمان پارک‌ها برای مباحث تخصصی فضای سبز از ابتدای سال ۱۴۰۰ اقدام به تشکیل ۱۱ کمیته تخصصی و فنی شده است، اظهار داشت: تلاش داریم با این کار بتوانیم در راستای مباحث علمی، تحقیقاتی و پژوهشی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه زیرمجموعه این کمیته‌ها کارگروه‌هایی نیز فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: پس از طرح مباحث و تصویب آن جهت اجرا به مناطق شهر اعلام می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم یکی از این کمیته‌ها را کمیته آب دانست و افزود: این کمیته در خصوص پروژه‌های انتقال آب، بهینه‌سازی مصرف، استفاده از پساب، طرح‌های تحقیقاتی حوزه منابع آب و… فعالیت می‌کند.

وی کمیته دوم را کمیته آموزش و ترویج دانست که به وظیفه آموزش و ترویج مباحث علمی بین نیروها و کارگران سازمان و آموزش‌های شهروندی اقدام می‌کند و گفت: کمیته تخصصی باغبانی نیز مباحث تخصصی فضای سبز و گل و گیاه را بررسی می‌کند.

جوادیان ادامه داد: کمیته تهیه، تامین و تولیدات گیاهی، کمیته توسعه اماکن رفاهی، تفریحی و گردشگری، کمیته توسعه فضای سبز، کمیته راهبردی، کمیته علمی، پژوهشی و فناوری، کمیته فرهنگ، ارتباطات و رسانه، نظارت فضای سبز، نگهداری و تعمیرات از دیگر کمیته‌های تشکیل شده در سازمان هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این کمیته‌ها مباحثی چون تصمیم‌گیری در خصوص تولیدات، روند افزایش فضاهای تفریحی، لازمه‌های و ساختارهای توسعه فضای سبز، طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی، مباحث فرهنگی و توسعه فرهنگ اجتماعی حفظ و نگهداری و توسعه فضای سبز، ارتباط متقابل با سازمان‌ها و ارگان‌های شهری، روند ایمن‌سازی بوستان‌ها و آبنماها و توسعه انرژی‌های نو و… پیگیری می‌شود.

جوادیان تصریح کرد: ریاست کلیه کمیته‌ها بر عهده مدیرعامل سازمان بوده و پیگیری امور با دبیر کمیته است و کارشناسان خبره سازمان و ادارات فضای مناطق هشتگانه ، نخبگان و افرادی از سایر ارگان‌ها در آنها عضو هستند.

وی گفت: هدف ما از تشکیل این کمیته‌ها هرچه بیشتر علمی‌کردن فعالیت‌های توسعه فضای سبز و حیطه وظایف سازمان پارک‌ها است.

***