25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

۱۶ طرح بزرگ و شاخص در قم به بهره‌برداری می‌رسد/ برگزاری “روز قم” برای سومین سال

شهردار قم از افتتاح و بهره‌برداری 16 طرح بزرگ و شاخص عمرانی، فرهنگی و خدماتی توسط شهرداری این کلان‌شهر تا پایان امسال خبرداد و گفت: برنامه‌های متنوعي براي "روز قم" برای سومین سال در هفته‌های آینده برگزار می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد امروز در دیدار با آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، با تبریک آغاز ولادت امام عصر (عج) اظهار داشت: در شش سال گذشته بیش از سه هزار پروژه شهری بزرگ و کوچک در شهر قم به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر نیز تکمیل و بهره‌برداری بخش دیگری از آن در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال ۱۶ طرح بزرگ و شاخص عمرانی، فرهنگی و خدماتی در قم به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برخی از این طرح‌ها شامل اجرای پروژه میدان نماز، تکمیل بلوار جمهوری، ساخت پارکینگ‌های طبقاتی، تکمیل مسیر اتوبوس تندرو بلوار آیت‌الله بروجردی، تکمیل ساختمان شورای شهر، خیابان ارم، فاز پنجم عمار یاسر، رمپ و لوپ تونل غدیر و فاز نخست از خط یک  مترو قم است.

شهردار قم اذعان کرد: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها، ۴۵۰ میلیارد تومان نیاز است که با بهره‌برداری از آن در فضای سبز، عمران و آبادانی شهر و سایر بخش‌ها شاهد تحول خواهیم بود.

وی تصریح کرد: آنچه نگران‌کننده شده این است که روزبه‌روز بودجه‌های عمرانی کاهش می‌یابد و خرج و مخارج پروژه‌های عمرانی بالا است، به‌طوری‌که قیر از قیمت تنی دو میلیون تومان به هشت میلیون تومان رسیده است.

سقاییان نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در بخش حمل‌ونقل وضعیت شهر قم مناسب بوده و به یک  انسجام کامل رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: ۳۵۰ تا ۴۰۰ دستگاه اتوبوس نو در اختیار داریم و قرار است ۱۰۰ تاکسی نیز تا آخر امسال به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه شود که این مهم نیز بدون شک در افزایش رضایت‌مندی مردم مؤثر است.

وی ادامه داد: شهرداری از نظر مالیات بر ارزش‌افزوده‌ای که به این شهر اختصاص می‌یافت نیز دچار مشکل شده است، به‌طوری‌که ۲۵۰ شرکت صنعتی مستقر در قم، که باید ارزش‌افزوده را در قم پرداخت کنند در تهران نسبت به پرداخت آن اقدام می‌کنند.

شهردار قم یادآور شد: در وضعیت موجود که روزبه‌روز خرج و مخارج اداره شهر در حال افزایش است، شهرداری با همکاری و همدلی شورای شهر پیش‌بینی تأمین منابع پایدار شهری را در برنامه قرار داده و امیدواریم روزبه‌روز شاهد توسعه و عمران شهری باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مدیریت جامع تأمین نظام مالی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری است و در این زمینه کوشش ما رعایت نظم و انضباط مالی است و پیش‌بینی تدابیر لازم در این زمینه است.

سقاییان نژاد با بیان اینکه به‌زودی برنامه روز قم را برای سومین سال با چهارچوب بهتری اجرا می‌کنیم، گفت: در این رابطه پنج کمیته تشکیل‌شده و در این زمینه نیز از نظر علما، نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر بهره‌مند خواهیم شد.****