31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

زبان هنر در ارتقای فرهنگ شهروندی اثرگذار است/نقش هنرمندان برای رسیدن به اهداف فرهنگی در شهرها

یکی از اساتید خوشنویسی قم با اشاره به حمایت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در برپایی کارگاه تولید پوستر و خوشنویسی؛ زبان هنر در ارتقای فرهنگ شهروندی را مهم و اثربخش ارزیابی کرد.

به گزارش شهرنیوز،‌ علی رضائیان در حاشیه برگزاری کارگاه گرافیکی پوستر “نگار قم” که به همت سازمان فرهنگی،‌ هنری و ورزشی شهرداری قم در فرهنگسرای خانواده برگزار شد، با اشاره به اهداف و رویکردهای مهم برگزاری کارگاه خوشنویسی نگار قم، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم برگزاری این کارگاه، استفاده از ظرفیت هنرمندان گرافیک و خوشنویسی برای تولید محتوای جدید در رابطه با حضرت معصومه(س) و ورود ایشان به این شهر مقدس است.

وی با بیان اینکه بیشتر افرادی که در حوزه گرافیک کار می‌کنند، از هنر خوشنویسی بی‌بهره بوده و یا استفاده نادرست از خطوط می‌کنند که لطمه زیادی به اثر وارد کرده و سبب غیرحرفه‌ای شدن تولید نهایی می‌شود گفت: در قالب این کارگاه خطوط خام و اولیه هنرمندان خوشنویس به گرافیست‌های حرفه‌ای داده می‌شود تا با ابتکار و ذوقی که هنرمندان گرافیک به خرج می‌دهند در نهایت آثار فاخری تولید شود.

به باور این اساتید خوشنویسی قم ، یکی از بسترهای مطلوب و مفید برای تولید آثار فاخر در فضای مجازی در خصوص معارف و ارزش‌های دینی برگزاری مشترک کارگاه بین هنرمندان گرافیست و خوشنویسی است و حضور نسل جوان خوشنویسی و گرافیست در چنین کارگاه‌هایی، سبب ایجاد انگیزه و رشد هنرجویان برای ادامه کار و پیشرفت‌های روزافزون آن می‌شود.

رضائیان با اشاره به حمایت‌های سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در حمایت فرهنگ و هنر و تأثیر زبان هنر در ارتقای فرهنگ شهروندی، اذعان کرد: استفاده از ظرفیت هنرمندان حوزه‌های مختلف می‌تواند شهرداری قم را در رسیدن به اهداف فرهنگی خود کمک کند.**