33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

معاون شهردار قم: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آرامستان‌ها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم ارتقا یافته است

معاون خدمات شهری شهرداری قم از ارتقاء و رشد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آرامستان‌های شهر و همچنین ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم طی یک هفته گذشته خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بحران، درباره وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی گفت: طی هفته‌های گذشته با اقدامات و تمهیداتی ویژه نظیر تشدید نظارت، ایجاد گشت و بازرسی شاهد بهبود این وضعیت بوده‌ایم.

وی ادامه داد: براساس آمار و اطلاعات این گشت‌های محسوس و نامحسوس از ناوگان حمل‌ونقل عمومی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزون بر ۶۰ درصد است.

ذاکریان یادآور شد: برای نزدیک شدن آمار مرکز بهداشت و شهرداری در میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی باید یک گشت مشترک انجام بگیرد تا اطلاعات و آمار هر ۲ مجموعه به هم نزدیک‌تر شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم اضافه کرد: تمهیدات تنبیهی و تشویقی برای فعالان و کارکنان ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به کارکنان ناوگان حمل‌ونقل عمومی نسبت به خطر احتمال بروز این بیماری با وجود تزریق هر دو دوز واکسن کرونا نیز در حال انجام است.

وی بیان کرد: در آرامستان بهشت معصومه(س) با اقدامات انجام شده مانند تیم‌های گشت و نظارت مشترک و اطلاع‌رسانی مکرر با همکاری نیروی انتظامی طی هفته جاری شاهد رشد خوبی بودیم که امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد.***