36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

هزینه ۲۴ میلیارد تومانی برای بهبود و بهسازی آرامستان‌های شهرداری قم

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از اجرای 23 پروژه جهت بهبود و بهسازی آرامستان‌های شهری قم با اعتباری بالغ‌بر 24 میلیارد تومان تا پایان سال جاری خبر داد.

سیدسیف‌الدین موسوی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، برخی از پروژه‌های سازمان آرامستان‌های شهرداری قم را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ساخت ۵ هزار قبر عادی دو طبقه با اعتبار پیش‌بینی‌شده ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طی ۹ ماه از مردادماه سال جاری با تحویل زمین به پیمانکار آغازشده است.

وی با بیان اینکه ساخت المان در میادین و بوستان‌های آرامستان‌های شهر قم با اعتبار یکصد میلیون تومان در حال اجرا است، گفت:‌ احداث آرامگاه ۴ و ۶ نفره روباز یک و دو طبقه نیز در ذیل قراردادی در بازه زمانی ۹ ماهه تا فروردین ماه سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم اضافه کرد: ساخت مسجد دارالسلام(نماز میت و نمازخانه) نیز با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان به عنوان یکی از پروژه‌های جاری این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به پروژه پیاده‌روسازی ۶هزار متر مربع در محوطه آرامستان بهشت معصومه(س)، تصریح کرد: این پروژه در بازه زمانی ۶ ماه با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

موسوی نیارکی با تاکید بر برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش خدمات به شهروندان در آرامستان بهشت معصومه(س) خاطرنشان کرد: اجرای عملیات جدول‌گذاری این آرامستان به همراه طرح زیرسازی و توزیع ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع آسفالت در معابر این آرامستان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

وی اضافه کرد: این ۳ طرح عمرانی پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد و طبق برنامه زمان‌بندی‌شده تا پایان فصل پاییز به‌صورت کامل تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با بیان اینکه همچنین مناسب‌سازی ساختمان‌ها، معابر و فضاهای عمومی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال در دست اقدام است، تصریح کرد: پروژه برق‌رسانی و روشنایی (نیروگاه خورشیدی) با اعتبار ۷ میلیارد ریال، گسترش فضای سبز در محوطه ۵ میلیارد ریال و ایجاد و تعمیرات مبلمان شهری با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در حال اجراست.

به گفته وی، پروژه انشعاب آب، حفر چاه و سپتیک تانک در دارالسلام، شفته‌ریزی و فرش موزاییک در دارالسلام و شیب بندی و تسطیح محوطه در دارالسلام هر کدام با برآورد هزینه ۲ میلیارد ریالی نیز در حال انجام عملیات عمرانی است.

موسوی نیارکی خاطرنشان کرد: تکمیل سرویس بهداشتی در آرامستان دارالسلام نیز با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریالی به‌زودی تکمیل می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم در پایان در برآورد پروژه‌های امسال این سازمان از اجرای ۲۳ پروژه جهت بهبود و بهسازی آرامستان‌های شهری قم با اعتباری بالغ‌بر ۲۴ میلیارد تومان تا پایان سال جاری خبر داد.**