31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

شناسایی ۵ گونه گل جدید برای کاشت در قم/بررسی علمی تطابق کاشت گل و گیاه با اقلیم قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: تاکنون پنج گونه گل جدید را برای کاشت در فضای سبز شناسایی کرده که برخی غیربومی کشور هستند و مقاومت خوبی در شرایط اقلیمی قم داشته‌اند.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به تحقیق و بررسی گل‌های جدید در مرکز تحقیقات گل و گیاه شهرداری قم اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اصلی این مرکز، شناسایی گل و گیاهان مطابق با شرایط اقلیمی و منابع آبی قم است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون توانسته‌ایم پنج گونه گل جدید را در قم شناسایی کرده که برخی غیربومی کشور هستند و مقاومت خوبی در شرایط اقلیمی قم داشته‌اند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به خریداری برخی گونه‌های گل و گیاه گفت: تاکنون ۳۹ مورد گل و گیاه از مرحله انتخاب اولیه وارد مرحله شناسایی و بررسی شرایط شده‌اند و امیدواریم تا بیشترین حد ممکن به بیش از ۴۰ مورد قابل کاشت شهر این گونه‌ها را نیز اضافه کنیم تا شهر زیباتری داشته باشیم.

وی یادآور شد: در زمینه درختان مناسب اقلیم شهر نیز طرح تحقیقاتی از سه سال گذشته آغازشده که بخشی ازاین‌گونه‌ها آماده کاشت در فضای سبز شهر شده و این طرح در فاز دوم نیز ادامه خواهد یافت.**