36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تولید ۸۹ هزار تن آسفالت در ۶ ماه نخست امسال در کارخانه امیرکبیر شهرداری قم/خودکفایی در تولید آسفالت موردنیاز قم

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از امکان واگذاری آسفالت مازاد شهر به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در 6 ماه نخست سال، 89 هزار تن آسفالت در کارخانه امیرکبیر تولیدشده است.

سید ابوالفضل میریک امامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، خودکفایی شهر قم در تولید آسفالت را یکی از اتفاقات مهم دانست و اظهار داشت: امروز تمام نیاز شهرداری به آسفالت در شهر قم تأمین‌شده و حتی فراتر از نیاز کل شهر امکان تولید آسفالت وجود دارد.

وی تعداد پرسنل مشغول به کار در کارخانه امیرکبیر را ۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: با تولید آسفالت موردنیاز کل شهر آماده واگذاری مازاد آسفالت این کارخانه به بخش خصوصی بوده و می‌توانیم تولیدات خود را به بیش از نیاز شهر افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم، میزان آسفالت تولیدشده در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ را عددی بالغ‌بر ۸۹ هزار تن اعلام کرد و یادآور شد: لازم به ذکر است که بیش از ۹۰ درصد مصالح مصرفی موردنیاز در تولید آسفالت نیز توسط مجموعه شهرداری و در کارخانه امیرکبیر تولید می‌شود.

وی همچنین تولیدات معدن شهید مولوی را در ۶ ماه نخست سال بیش از ۸۰ هزار تن دانست و تصریح کرد: در مجموعه معدن شهید مولوی که در ۴۵ کیلومتری شهر قم و در سمت روستای ونارچ قرار دارد، تولید زیراساس، مصالح شکسته و اورسایز آن از ابتدای سال ۸۰ هزار تن بوده است.

میریک امامی با یادآوری مجدد خودکفایی شهر قم در تولید آسفالت خاطرنشان کرد: امروز سه کارخانه امیرکبیر، کارخانه آمان و کارخانه مارینی بالاترین کیفیت آسفالت را تولید کرده و سنگدانه کوهی و رودخانه‌ای با بالاترین استانداردها تولید می‌شود.

وی نظارت و بازرسی در طول تولید آسفالت را یکی از موضوعات مهم در سازمان دانست و تأکید کرد: به ازای هر ۳۰۰ تن یک‌بار نمونه‌برداری شده و در بعضی از موارد حتی تا دو بار در روز نیز بر روی آسفالت تولیدشده آزمایش انجام و همچنین در محل پخش نیز نمونه‌برداری انجام می‌شود.**