30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فعالیت ۴۹ غرفه پسماند خشک در قم/برنامه‌ریزی برای احداث ۱۰ غرفه جدید

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بيان اينكه در حال حاضر 49 غرفه پسماند خشک در سطح شهر فعال است گفت:‌ در سال جاری 7 غرفه سیار و 3 غرفه پسماند خشک ثابت به مجموعه اضافه کنیم که درمجموع به 59 مورد می‌رسد.

سید عبدالله میرابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز،‌ با اشاره به فعالیت‌های غرفه‌های دریافت پسماند خشک اظهار داشت: این غرفه‌ها مراکز ثابتی برای شهروندان هستند تا پسماندهای خشک در منازل را به‌صورت تفکیک‌شده در ساعات ۸ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۹ عصر تحویل دهند.

وی با بیان اینکه سعی شده تا با پراکندگی مناسب این غرفه‌ها، همه جغرافیای محیط شهری را پوشش دهیم و این غرفه‌ها در دسترس شهروندان باشد گفت: در حال حاضر ۴۹ غرفه پسماند خشک در سطح شهر فعال است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم ادامه داد: امیدواریم در سال جاری ۷ غرفه سیار و ۳ غرفه پسماند خشک ثابت به مجموعه اضافه کنیم که درمجموع به ۵۹ مورد می‌رسد.

وی با بیان اینکه این غرفه‌ها بر اساس تقاضا و مشارکت شهروندان در مسیرهای دسترسی ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد:‌ تلاش‌های زیادی در سال‌های گذشته برای فرهنگ‌سازی تفکیک از مبدأ در شهر قم انجام‌شده است که خوشبختانه میزان مشارکت مردمی در این زمینه افزایش‌یافته است.**