۸ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

مالیات بر ارزش‌افزوده از درآمدهای پایدار شهرداری است/لزوم چاره‌اندیشی برای کارخانجات در عدم واریز این مالیات در قم

شهردار قم بابیان اینکه یکی از درآمدهای پایدار شهر مالیات بر ارزش‌افزوده است گفت: مبلغی که در قانون برای استفاده از این ظرفیت تصویب‌شده پنج هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مخارج شهرداری‌ها بالای 100 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به اهمیت توسعه درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها اظهار داشت:‌ مجموعه شهرداری از ارگان‌هایی بوده که درآمد و هزینه آن از مردم و برای شهر است و بودجه تخصیصی ندارد.

وی با بیان اهمیت اختصاص مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری قم تصریح کرد: مبلغ این ارزش‌افزوده در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است، که متأسفانه با توجه به اینکه دفاتر تجاری برخی کارخانه‌های بزرگ فعال قم در تهران است، ارزش‌افزوده‌ها به این شهر اختصاص داده نمی‌شود که باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

شهردار قم بابیان اینکه یکی از درآمدهای پایدار شهر مالیات بر ارزش‌افزوده است گفت: مبلغی که در قانون برای استفاده از این ظرفیت تصویب‌شده پنج هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مخارج شهرداری‌ها بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

شهردار قم همچنین از عقب کشیدن تعهدات دولت گذشته برای شهرداری‌ها انتقاد کرد و گفت: دولت گذشته از تخصیص اعتبارها در بافت فرسوده، حمل‌ونقل عمومی و فضای سبز کنار کشیده و تنها چیزی که کمک می‌کند ۵۰ درصد هزینه ساخت قطار شهری است.****