31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

توجه ویژه شهرداری قم به مناطق کم برخوردار/ دولت نگاهی فراتر به توسعه شهر قم داشته باشد

مشاور شهردار قم با یادآوری دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای توسعه شهر قم گفت: شهرداری قم با تمام نیرو و قدرت در جهت توسعه پایدار شهر درحرکت است، اما حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی از توان شهرداری خارج بوده و باید دولت نگاهی ویژه به توسعه شهر قم داشته باشد.

حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تأکید بر اهمیت رفع مشکلات مناطق کم برخوردار اظهار داشت: توزیع عادلانه خدمات رفاهی و تفریحی در سطح شهر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شخصی و رسالت‌های شهرداری قم است.

وی با اشاره به منابع درآمدی شهرداری و جایگاه شهروندان افزود: اکثر درآمد شهرداری از شهروندان بوده و باید با توجه به مطالبه مردم و صلاحدید شهروندان این بودجه هزینه شده و تمام شهر و شهروندان به‌صورت عادلانه از خدمات برخوردار شوند.

مشاور شهردار قم تصریح کرد: بدون حمایت شهروندان، امکان اجرای هیچ پروژه‌ای در سطح شهر نبوده و امروز ما نیازمند کسب رضایت شهروندان هستیم تا بتوانیم پروژه‌ای هرچند کوچک را در شهر اجرا کنیم.

وی سپس به وضعیت اقتصادی کشور و عدم کارایی شهرداری‌های کل کشور در اجرای پروژه‌های عمرانی توجه و ابراز کرد: امروز شهرداری قم جزء معدود شهرداری‌هایی است که با همه مشکلات، پروژه‌های عمرانی خود را اجرا کرده و راکد نمانده که این اقدام نتیجه حمایت شهروندان از شهرداری است.

طلایی مدیریت و درایت تیم مستقر در شهرداری قم را قابل‌تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: امروز شهرداری قم با تمام نیرو و قدرت در جهت توسعه پایدار شهر به‌خصوص در مناطق کم برخوردار درحرکت است، اما برای رسیدن به نقطه مطلوب نیاز به نگاهی کلان و ملی است.

وی با یادآوری دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص توجه به شهر قم گفت: حل همه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی از توان شهرداری خارج بوده و باید دولت نگاهی ویژه به توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر قم داشته باشد.

مشاور شهردار قم در پایان با تأکید دوباره بر توجه به مناطق کم برخوردار در شهر گفت: امروز شاهد تغییرات زیادی در مناطق کم برخوردار هستیم، اما تا رسیدن به شرایط مطلوب راه زیاد داشته و امیدواریم بتوانیم با همراهی شهروندان قدم‌های مؤثری در این حوزه برداریم.**