31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

فعالیت رانندگان تاکسی و اتوبوس قم زیر ذره‌بین نظارت/الزام استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل‌ونقل عمومی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به نظارت‌های غیرمحسوس در شهر گفت: فعالیت رانندگان تاکسی و اتوبوس قم زیر ذره‌بین نظارت بوده و استفاده از ماسک برای رانندگان الزامی است.

مسعود طبیبی در حاشیه بازدید از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار داشت: بخش حمل‌ونقل عمومی در حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی یکی از بخش‌های مهم شهری به شمار می‌رود و در روزهای تعطیل اوج کار بوده و به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی با قدردانی و عرض خداقوت به تمام رانندگان تاکسی ابراز کرد: استفاده اجباری از ماسک توسط راننده‌های تاکسی و اتوبوس یک الزام است و از یک هفته پیش نظارت‌های نامحسوس در این موضوع شدت گرفته است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت:  رانندگان تاکسی باید به‌عنوان یک الگو رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را موردتوجه قرار دهند تا سایر شهروندان نیز به تبعیت از آنان این مهم را موردتوجه قرار دهند.

وی به بازدید نامحسوس از وضعیت استفاده رانندگان اتوبوس و تاکسی قم از ماسک اشاره کرد و افزود: نتیجه برداشتی که  از میزان استفاده رانندگان تاکسی و اتوبوس از ماسک انجام شد، رضایت‌بخش بود.

طبیبی خاطرنشان کرد: رانندگانی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک را موردتوجه قرار داده بودند تشویق و  به افراد خاطی نیز  تذکر لازم داده می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در مورد وضعیت واکسیناسیون رانندگان تاکسی و اتوبوس گفت: مرحله نخست تزریق واکسن انجام‌شده و بخش قابل‌توجهی نیز تزریق دوز دوم را انجام داده‌اند. البته با برچسب‌هایی که روی شیشه تاکسی‌ها نصب می‌شود، شهروندانی که از تاکسی و یا اتوبوس استفاده می‌کنند، در جریان وضعیت تزریق واکسن توسط راننده قرار می‌گیرند.

وی همچنین به میزان ظرفیت اتوبوس‌های فعال در شهر برای جابجایی مسافران اشاره کرد و گفت: هر اتوبوس شهری تا ظرفیت ۵۰ درصد می‌توانند مسافران را سوار کند و اگر تخلفی در این زمینه صورت گیرد با متخلفان برخورد می‌شود.

طبیبی یادآور شد: شهروندان نیز می‌توانند تخلف‌های رانندگان اتوبوس در سوار کردن بیش از اندازه گنجایش مسافر را ارسال کنند.**