25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

وجود تیم غواصی حرفه‌ای در سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم/عملکرد مثبت سازمان در استان کویری قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری قم گفت: سازمان آتش‌نشانی قم یکی از معدود سازمان‌هایی در كشور بوده که باوجود استقرار در شهری کویری، دارای تیم حرفه‌ای غواصی بوده و در نجات شهروندان عملکردی مثبت داشته است.

عباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز با اشاره به جایگاه سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم در کشور اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم امروز ازنظر تجهیزات در شرایط مطلوبی قرار داشته و تنها کلان‌شهری است که منطبق با استاندارهای جهانی و نسبت به جمعیتش دارای ایستگاه آتش‌نشانی و تجهیزات ایمنی و امداد و نجات است.

وی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم را یکی از معدود سازمان‌هایی دانست که باوجود استقرار در شهری کویری دارای تیم حرفه‌ای غواصی است و گفت: شهر قم با دارا بودن چند سد و برکه و همچنین استخرهای بزرگ و آمار قابل‌توجه غرق شدن تعدادی از شهروندان، به یک تیم حرفه‌ای غواصی نیاز داشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با ابراز خرسندی از عملکرد تیم غواصی در نجات شهروندان تصریح کرد: تیم بسیار حرفه‌ای و قوی غواصان دارای مدارک بین‌المللی بوده و دوره‌های آموزشی خود را در بندرعباس و جزیره کیش گذرانده‌اند.

وی از خرید تجهیزات موردنیاز غواصی خبر داد و خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم سه ست لباس غواصی و تعدادی موتور قایق برای تجهیز این تیم خریداری کرده و امیدواریم به‌زودی بتوانیم تجهیزات بیشتری در اختیار این تیم قرار دهیم.**