35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تأمین ایمنی شهرک‌های صنعتی، خارج از وظایف سازمان آتش‌نشانی قم است

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به عملیات‌های پرتکرار برون‌شهری سازمان آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی، گفت: طبق ضوابط، شهرک‌های صنعتی باید مباحث ایمنی خودشان را تأمین کنند و ورود سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم به حوادث این شهرک‌ها صرفاً با مجوز ستاد مدیریت بحران امکان‌پذیر است.

به گزارش شهرنیوز، حسین اسلامی امروز در دهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، با اشاره به روز ۷ مهرماه و روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی اظهار داشت: تجهیزات و دغدغه‌های این سازمان باید به‌صورت کامل برطرف شود تا نیروهای آتش‌نشانی هیچ نگرانی جزء نجات جان مردم نداشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: در قالب ماده ۱۶ در طی سال کمک‌های زیادی به نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم می‌شود.

وی با اشاره به عملیات‌های برون‌شهری سازمان آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی، گفت: طبق ضوابط، شهرک‌های صنعتی باید مباحث ایمنی خودشان را تأمین کنند تا با ورود سازمان آتش‌نشانی قم امکان امدادرسانی همزمان به شهروندان در حوادث شهری سلب و عواقب حقوقی و اخلاقی به سمت این سازمان روانه نشود.

اسلامی همچنین با گرامیداشت یازدهم مهرماه و روز جهانی سالمند، تصریح کرد: باید فضاهای شهری برای حضور سالمندان به فضایی سالم و بانشاط تبدیل شود.

وی با اشاره به لایحه تشکیل کمیته امور بانوان و خانواده نیز عنوان کرد: در اینکه این کمیته زیر نظر هیئت‌رئیسه یا کمیسیون فرهنگی باشد اختلاف‌نظرهایی بین اعضای شورای اسلامی شهر وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.***