33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهسازی و ساماندهی محله هندیان قم در قالب طرح بازآفرینی شهری/انجام طرح مطالعاتی بازآفرینی شهری بافت فرسوده منطقه شش

مدیر منطقه شش شهرداری قم از بهسازی و ساماندهی محله هندیان در قالب طرح بازآفرینی شهری با اعتباری بالغ‌بر 5 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه شش شهرداری قم، احمد ترکمن با اشاره به اهمیت بهسازی بافت‌های فرسوده اظهار داشت: بافت‌های فرسوده به‌رغم هویت تاریخی و فرهنگی ازنظر اجتماعی و شهرنشینی با مشکلات و چالش‌های متعددی مواجه‌اند که بازآفرینی شهری در آن‌ها ضروری است.

وی بهسازی و ساماندهی معابر محله هندیان با اعتباری بالغ‌بر ۵ میلیارد ریال را موردتوجه قرار داد و گفت: فرعی‌های منشعب خیابان شهیدان دلجو به سمت خیابان ۲۲ بهمن با انجام عملیات اصلاح انهار و جدول‌گذاری به طول ۳۰۰ متر و توزیع بیش از ۴۰۰ تن آسفالت به‌صورت غیرمکانیزه مناسب‌سازی و ساماندهی شده است.

به گفته مدیر منطقه شش شهرداری قم، هدف اصلی در اجرای طرح بازآفرینی شهری، حفاظت و صیانت از افرادی است که در سکونت‌گاه‌های نامناسب و ناکارآمد با بافت‌های ضعیف، مشکل‌دار و فرسوده شهری زندگی می‌کنند و در مواجهه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی با خطر روبه‌رو هستند.

ترکمن خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی بازآفرینی شهری بافت فرسوده در محله‌های امامزاده ابراهیم(ع)، خیابان شهید کرمی و سوم خرداد توسط مشاورین انجام‌گرفته که در حال حاضر روند پیگیری و ابلاغ آن در دستور کار است.**