29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

سرانه تجهیزات آتش‌نشانی قم از متوسط کشوری بالاتر است

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: در زمینه سرانه تجهیزات و ایستگاه‌ها شهر مقدس قم از متوسط کشوری بالاتر است و در پیش‌بینی اعتبارات نیز شورای اسلامی شهر برای تجهیز و بازسازی ایستگاه‌ها توجه ویژه داشته و خواهد داشت.

به گزارش شهرنیوز، محسن محرری در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر مقدس قم از ایستگاه‌های سازمان آتش‌نشانی به مناسبت گرامیداشت هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ایمنی، با تشکر از ایثارگری پرسنل شاغل در سازمان آتش‌نشانی قم، اظهار داشت: این روز بهانه‌ای است برای تشکر از مجاهدانی که با اخلاص و بدون چشم‌داشتی جان عزیز خود را در دست گرفته‌اند و برای خدمت‌رسانی به همشهریان خود در اشتیاق هستند.
وی با بیان اینکه این روز را به خانواده محترم این عزیزان هم تبریک عرض می‌کنیم و از حوصله، صبر و بردباری آنان در همراهی با همکاران سازمان آتش‌نشانی کمال تشکر را داریم، ابراز کرد: شرایط کاری شاغلان در این سازمان به‌گونه‌ای است که به‌صورت طبیعی در کنار خانواده نیستند و طبیعتاً باعث بروز مشکلاتی برای خانواده‌های این ایثارگران شده است که قطعاً در اجر و ثوابی که در راه خدمت‌رسانی و نجات جان انسان‌ها و حفاظت از اموال مردم کسب می‌شود، شریک هستند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس قم افزود: در زمینه سرانه تجهیزات و ایستگاه‌ها شهر مقدس قم از متوسط کشوری بالاتر است و در پیش‌بینی اعتبارات نیز شورای اسلامی شهر برای تجهیز و بازسازی ایستگاه‌ها توجه ویژه داشته و خواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه باید متناسب با ساخت‌وسازهای جدید شهری، تجهیزات مورد نیاز تهیه گردد، یادآور شد: تجهیزات مناسب یکی از ابزارهای لازم برای امداد و نجات است، ازجمله این تجهیزات نردبان مناسب با ساختمان‌های بلند است که علیرغم رقم قابل‌توجه این تجهیزات، شورای اسلامی شهر در تلاش است که با تأمین منابع این مهم محقق شود.
محرری ادامه داد: در حوزه نیروی انسانی، شهر مقدس قم وضعیت مناسبی دارد و با مجوزهای شورا بین سال‌های ۹۷ تا ۹۹ نیروهای جوان، متخصص و متعهدی جذب این سازمان شده‌اند و باعث سرعت رسیدگی بالا در انجام وظایف محوله و در حد استانداردهای بالا شده است.
انتهای پیام/