31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

عملیات‌های خارج از محدوده شهری چالش سازمان آتش‌نشانی قم/مشکلات تحریم برای تأمین تجهیزات آتش‌نشانی

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم یکی از چالش‌های سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم را حضور در عملیات‌های خارج از خدمات شهری دانست گفت: طی سال گذشته 509 عملیات در خارج از محدوده خدمات شهری انجام داده که 272 مورد از آن‌ها معطوف به اطفای حریق بوده است.

به گزارش شهرنیوز،‌ علیرضا بابا احمدی در آیین بزرگداشت روز ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: ۷۵ نفر از نیروهای سازمان آتش‌نشانی قم در شرف بازنشستگی قرار دارند و نسبت به تزریق نیروهای جوان باید به‌موقع اقدام شود.
وی با بیان اینکه تبدیل‌شدن یک نیرو به آتش‌نشان حرفه‌ای دست‌کم به ۵ سال زمان نیاز دارد ابراز کرد: بنابراین باید با تزریق نیروی جدید ضریب آزمون و خطای این سازمان را کاهش داد.
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: برای خدمت‌رسانی به‌موقع و جلوگیری از خسارت‌های مادی و جانی شهروندان باید تجهیزات خاص سازمان آتش‌نشانی با وجود بالا بودن بار مالی سنگین تأمین شود.
وی یکی از چالش‌های سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم را حضور در عملیات‌های خارج از خدمات شهری دانست که هزینه‌های زیادی به این سازمان وارد می‌کند و افزود: طی یکی از عملیات‌های این سازمان در خارج از محدوده شهری علاوه بر خسارت ۲۰ میلیارد تومانی به یکی از خودروهای آتش‌نشانی، ۳ نفر از نیروها نیز بشدت دچار آسیب شده‌اند.
بابا احمدی خاطرنشان کرد: سال گذشته سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ۵۰۹ عملیات در خارج از محدوده خدمات شهری انجام داده که ۲۷۲ مورد از آن‌ها معطوف به اطفای حریق بوده است.
وی با تأکید بر اینکه تجهیزات آتش‌نشانی به دلیل وارداتی بودن و مشکلات تحریمی با دشواری وارد کشور می‌شوند اذعان کرد: این در حالی بوده که بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان بومی توانایی ساخت تجهیزات ضروری و تحریم شده آتش‌نشانی را دارا هستند.
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در پایان عنوان کرد: پرسنل آتش‌نشانی شهرداری قم به همراه جمعی از آتش‌نشانان شهرهای دیگر خواستار پیگیری دیداری با مقام معظم رهبری هستند که امید می‌رود مسئولان شهرداری قم با همکاری با شهرهای دیگر به این خواسته آتش‌نشانان جامع عمل بپوشانند.
انتهای پیام/