33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

حداقل‌های ایمنی در ساختمان‌های بالای ۴ طبقه در قم تأمین‌شده است/راه‌اندازی رشته تخصصی آتش‌نشانی

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: سازمان آتش‌نشانی برای افزایش ضریب ایمنی پاساژها، ساختمان‌های بالاي 4 طبقه و تغییر کاربری برخی عرصه‌های خطرآفرین ورود پیداکرده و حداقل‌های ایمنی را تأمین نموده است.

به گزارش شهرنیوز، علی زندیه در آیین بزرگداشت ۷ مهرماه و روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد،‌ اظهار داشت: طی سال‌های گذشته تجهیزات ورزشی در ایستگاه‌های آتش‌نشانی تأمین‌شده و در داخل تمام ایستگاه‌ها فضاهایی برای استقرار تجهیزات ورزشی در نظر گرفته‌شده و این مسئله سبب بالارفتن راندمان آمادگی جسمانی نیروهای این سازمان شده است.
وی ادامه داد: به همین مناسبت نیروهای این سازمان در المپیادهای ورزشی کشوری و استانی به‌صورت مستمر شرکت می‌کنند و برای تمام آتش‌نشانان شهر قم پرونده ورزشی برای بالا بردن سطح آمادگی جسمانی تشکیل‌شده است.
معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام‌شده رشته آتش‌نشانی و خدمات ایمنی وارد رشته‌های تحصیلی دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم شده است،‌ ابراز کرد: این مسئله سبب شده تا بیش از ۹۰ درصد نیروهای این سازمان دارای تحصیلات بالای آکادمیک هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد سایت آموزش زمینی به مساحت ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر در یکی از نقاط شهری به‌زودی توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم راه‌اندازی خواهد شد.
زندیه با تأکید بر اینکه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی امداد و نجات در بخش حوادث آبی، کوهستان و حریق، بسیاری از نیروهای این سازمان امروزه به اساتید حرفه‌ای تبدیل شدند تصریح کرد: بسیاری از شهرهای کشور در امور آموزشی تقاضای اعزام استاد از سازمان آتش‌نشانی قم دارند.
معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: از سال ۹۲ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم به همراه دو کلانشهر دیگر به مبحث ایمنی ساختمان‌های بالای ۴ طبقه ورود پیداکرده است.
به گفته وی، به هر میزان که بر روی مسئله آموزش و پیشگیری توجه شود از هزینه‌های عملیات و حوادث کاسته می‌شود و به همین مناسبت سازمان آتش‌نشانی برای افزایش ضریب ایمنی پاساژها، ساختمان‌های بالای ۴ طبقه و تغییر کاربری برخی عرصه‌های خطرآفرین ورود پیداکرده و حداقل‌های ایمنی را تأمین نموده است.